رویدادهای مهم هفته جاری دنیا از دریچه اینوستینگ


رویدادهای مهم هفته از دریچه اینوستینگ

رویدادهای مهم هفته از دریچه اینوستینگ : تحلیلگران و فعالان بازارهای بین المللی بر این باورند که تشدید تلاش ها برای دستیابی به راه حل درمان ویروس کرونا و بالا گرفتن مجدد تنش های تجاری بین آمریکا و چین از مهمترین رویدادهای هفته جاری خواهد بود. به گزارش اینوستینگ، دولتها و سرمایه گذاران امیدواری خود را بر دستیابی به یک واکسن برای مقابله با شیوع ویروس کرونا متمرکز کرده اند چرا که بعید به نظر می رسد بدون دستیابی به واکسن بتوان فعالیت های اقتصادی و زندگی روزمره مردم را به حالت عادی بازگرداند.

افزایش رقابت برای دستیابی به واکسن کرونا موجب رشد فزاینده قیمت برخی اقلام دارویی شده است. امیدواری ها درباره دستیابی به ویروس کرونا همچنین موجب شده تا ارزش سهام برخی شرکتهای دارویی جهان با افزایش قابل ملاحظه ای روبرو شود.

رویدادهای مهم هفته جاری دنیا از دریچه اینوستینگ :

مشکل امریکا با چین

دومین رویداد مهم هفته جاری تشدید مجدد تنش های تجاری بین آمریکا و چین است. در حالی که اقتصاد جهان یک افت و افول بی سابقه را تجربه می کند، نگرانی ها درباره تشدید مجدد تنش های تجاری بین چین و آمریکا افزایش یافته است. طی هفته گذشته ترامپ انتقادات خود از چین به خاطر مدیریت بحران کرونا را تشدید کرد و مجلس سنای آمریکا نیز طرحی را تصویب کرد که می تواند مانع از عرضه سهام برخی شرکتهای چینی در بورس آمریکا شود. پیشنهاد چین برای اعمال یک رژیم امنیتی سختگیرانه تر در هنگ کنگ نیز موجب تشدید تنش ها بین پکن و واشنگتن شده است.

سومین رویداد مهم هفته جاری، انتشار آمار های مهم اقتصادی در آمریکا از جمله گزارش مدعیان دریافت بیمه بیکاری در روز پنجشنبه است. جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا نیز جمعه درباره وضعیت اقتصادی این کشور و تلاش های بانک مرکزی برای تثبیت آن سخنرانی خواهد کرد. سایر آمارهای مهم اقتصادی از جمله شاخص اعتماد مصرف کننده هزینه های شخصی و سفارش کالاهای بادوام نیز منتشر خواهد شد.

چهارمین رویداد مهم، تصمیم گیری کشورهای اروپایی برای طرح مربوط به مقابله با تبعات اقتصادی ناشی از ویروس کرونا است. منازعات بین کشورهای منطقه یورو درباره نحوه مقابله با تاثیرات اقتصادی بحران کرونا نگرانی ها درباره آینده این بلوک اقتصادی را افزایش داده است.

سرمایه گذاران بین المللی منتظر انتشار جزئیات طرح کمیسیون اروپا در روز چهارشنبه هستند. آلمان و فرانسه پیشنهاداتی را برای کمک به کشورهای حوزه یورو مطرح کرده اند. کریستین لاگارد رئیس و فیلیپ لین اقتصاد دان ارشد بانک مرکزی اروپا نیز طی هفته جاری سخنرانی خواهند کرد.

پنجمین رویداد مهم هفته جاری نیز بازگشایی مجدد بورس نیویورک پس از تعطیلات سه شنبه است. تالار معاملات بورس نیویورک طی دو ماه گذشته به خاطر نگرانی از گسترش ویروس کرونا تعطیل بوده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان