مشاور ترامپ : اقتصاد آمریکا با شوک تاریخی روبرو است و آمار بیکاری به 16 درصد خواهد رسید


مشاور اقتصادی کاخ سفید بر این باور است که شیوع ویروس کرونا یک شوک تاریخی به اقتصاد آمریکا وارد کرده و این احتمال وجود دارد که آمار نرخ بیکاری این کشور طی ماه جاری به بیش از 16 درصد برسد. به گزارش رویترز، کوین هاست مشاور اقتصادی کاخ سفید در مصاحبه با شبکه ای بی سی گفت: افول شدید فعالیت های اقتصادی در آمریکا به خاطر شیوع ویروس کرونا یک شوک تاریخی به شمار می رود و این احتمال هست که نرخ بیکاری ملی در ماه جاری به بیش از 16 درصد افزایش یابد. اقتصاد آمریکا برای دستیابی به رشد و رونق مجدد نیازمند بسته محرک مالی و پولی بیشتری است.
وی در ادامه افزود: این یک شرایط واقعا سخت و دشوار است. این بزرگترین شوک منفی است که اقتصاد ما تاکنون تجربه کرده است. پیش بینی می کنیم به زودی با نرخ بیکاری جدیدی روبرو شویم که آخرین بار آن را در دوران رکود و بحران بزرگ اقتصادی دهه 1930 میلادی تجربه کردیم.

تاثیر کرونا بر آمار اقتصاد و بیکاری آمریکا

آمار اقتصاد و بیکاری آمریکا

قرنطینه سراسری موجب شده تا بسیاری از کسب و کارها تعطیل شده و از اواسط مارس تاکنون بیش از 26.5 میلیون نفر خواستار دریافت بیمه بیکاری شوند. دفتر بودجه کنگره آمریکا پیش بینی می کند تولید ناخالص داخلی در سه ماه دوم امسال با افت 40 درصدی روبرو شود و نرخ بیکاری در سه ماه سوم به 16 درصد برسد.
هاست گفت: پیش بینی می کنم افت تولید ناخالص داخلی در سه ماه دوم یک رقم بزرگ باشد. تصور می کنم ماه های آینده شرایط سخت و هولناکی خواهیم داشت. آمارهای بسیار بدی را مشاهده خواهیم کرد که کسی قبلا آنها را ندیده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان