شاخص اعتماد مصرف کننده در آمریکا بار دیگر کاهش یافت


شیوع ویروس کرونا موجب شد تا شاخص اعتماد مصرف کننده در اقتصاد آمریکا طی ماه جولای به روند نزولی خود ادامه دهد.به گزارش بلومبرگ، شیوع ویروس کرونا موجب تعطیلی بسیاری از شرکتها و کسب و کارها و از دست رفتن فرصت های شغلی زیادی در آمریکا شده و این مساله تاثیر زیادی در افت شاخص اعتماد مصرف کننده در اقتصاد داشته است.

بر اساس این گزارش شاخص اعتماد مصرف کننده دانشگاه میشیگان برای اقتصاد آمریکا در ماه جولای به 72.5 واحد رسیده است، این رقم در ماه ژوئن به 78.1 واحد رسیده بود.نظرسنجی بلومبرگ از اقتصاددانان نشان می دهد که شاخص اعتماد مصرف کننده در اقتصاد آمریکا طی ماه جولای 72.9 واحد پیش بینی شده بود.

این شاخص در ماه آوریل به پایین ترین سطح خود در 8 سال اخیر رسیده است. علاوه بر افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا، ناکامی نمایندگان و قانونگذاران آمریکایی برای توافق بر سر تمدید کمک مالی 600 دلاری به بیکارانی که به خاطر بحران کرونا شغل خود را از دست داده اند، تاثیر منفی زیادی بر شاخص اعتماد مصرف کننده در اقتصاد ایالات متحده داشته است. 

این در شرایطی است که افزایش قیمت مواد غذایی و رشد نسبی تورم نیز موجب فشار زیادی به خانوارهای آمریکایی شده است.در حالی که شکاف بزرگی بین شاخص اعتماد مصرف کننده جمهوریخواهان و دموکراتها وجود دارد ولی هر دو گروه با افت شدید این شاخص در ماه جولای روبرو شده اند. رای دهندگان مستقل نیز با افت شاخص اعتماد مصرف کننده در این مدت روبرو هستند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان