آمریکا تعرفه آلومینیوم علیه 18 کشور وضع کرد


وزیر تجارت و بازرگانی آمریکا از اعمال تعرفه جدید آلومینیوم علیه 18 کشور جهان خبر داده است.به گزارش رویترز، ویلبر راس وزیر بازرگانی و تجارت آمریکا گفت: ایالات متحده در حال اعمال تعرفه جدید به ارزش 1.96 میلیارد دلار علیه فرآورده های آلومینیوم 18 کشور جهان است، پس از آنکه به این جمع بندی رسیده است که این محصولات از سوی این کشورها مشمول قیمت شکنی شده اند.

بر اساس این گزارش فاکس بیزینس نیز اعلام کرده است که تعرفه های جدید فورا علیه محصولات آلومینیومی کشورهای آلمان و بحرین اعمال شده است. 

کشورهای برزیل، کرواسی، مصر، یونان، هند، اندونزی، ایتالیا، عمان، رومانی، صربستان، اسلونی، آفریقای جنوبی، کره جنوبی، اسپانیا، تایوان و ترکیه نیز شامل تعرفه های جدید آمریکا خواهند شد. 

وزیر بازرگانی آمریکا افزود: کمیسیون تجارت بین الملل آمریکا تصمیم نهایی را در فوریه 2021 میلادی اتخاذ خواهد کرد. 

وی تصریح کرد: چین در این فهرست نیست چرا که آمریکا پیش از این تعرفه های سنگینی را علیه محصولات آلومینیوم چین اعمال کرده است.

وزیر بازرگانی آمریکا گفت: بالاترین این تعرفه ها علیه آلمان بین 52 تا 132 درصد اعمال شده و پس از آلمان کشور بحرین قرار دارد. مصرف برخی محصولات آلومینیومی به خاطر شیوع ویروس کرونا، اهمیت قیمت گذاری این فلز راهبردی را افزایش داده است.

جنگ تجاری آمریکا و چین موجب شده است تا ظرفیت مازاد تولید آلومینیوم چین به سایر بازارهای جهان سرازیر شود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان