همکاری آمریکا، اسرائیل و امارات در زمینه نفت و گاز


آمریکا، رژیم صهونیستی و امارات متحده عربی توافق کرده اند تا در زمینه های نفت، گاز و انرژی های تجدیدپذیر همکاری کنند. به گزارش پلاتس، پس از امضای توافقنامه سازش بین رژیم اسرائیل و امارات در ماه سپتامبر، اکنون مقام های واشنگتن، ابوظبی و تل آویو به توافق رسیده اند تا در زمینه انرژی به خصوص نفت و گاز و انرژی های تجدیدپذیر همکاری کنند.

بر اساس این گزارش وزارت انرژی آمریکا با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: 3 کشور موافقت کرده اند تا همکاری های خود در بخش انرژی را گسترش دهند از جمله انرژی تجدیدپذیر، بهره وری انرژی ، نفت و گاز طبیعی و فناوری های مربوط و فناوری های شیرین کردن آب.

سهیل المزروعی وزیر انرژی امارات در این باره گفت: امارات احتمالا در بخش های شیرین کردن آب و انرژی خورشیدی با اسرائیل همکاری خواهد کرد. امارات قصد دارد تا 2050 میلادی بیش از 44 درصد برق مورد نیاز خود را از انرژی های تجدیدپذیر تامین کند. 

شرکت ملی نفت ابوظبی بزرگترین تولیدکننده انرژی امارات قصد دارد تولید نفت خام خود را با کمک شرکتهای بین المللی تا 2030 میلادی از 4 میلیون فعلی به 5 میلیون بشکه در روز افزایش دهد. 

امارات در حال اجرای پروژه های مختلفی در زمینه انرژی خورشیدی است تا تولید برق خود را متنوع کرده و از نفت و گاز رهایی یابد. 

امارات نخستین کشور خلیج فارس خواهد بود که امسال قادر به تولید برق هسته ای خواهد شد. زمانی که همه رآکتورهای هسته ای این کشور فعال شود، 5.6 گیگاوات برق تولید خواهد شد و 25 درصد نیاز برق این کشور تامین می شود. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان