رویدادهای مهم اقتصادی هفته از منظر اینوستینگ


تحلیلگران بین المللی بر این باورند که سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا در نشست سالیانه جکسون هول و انتشار امارهای مهم اقتصادی ایالات متحده از مهمترین رویدادهای هفته جاری به شمار می رود که می تواند تاثیر زیادی بر تحولات بازارهای جهانی داشته باشد.به گزارش اینوستینگ، نخستین رویداد مهم هفته جاری، برگزاری نشست جکسون هول در روز پنجشنبه است. سرمایه گذاران منتظر سخنرانی مهم جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا هستند تا ببینند بانک مرکزی ایالات متحده برای رونق اقتصادی بلندمدت چه برنامه هایی دارد. 

از بحران مالی جهان تاکنون، روسای فدرال رزرو آمریکا از نشست جکسون هول برای اعلام تغییرات مهم در سیاست های پولی یا چشم انداز اقتصادی استفاده کرده اند. سوال مهم به خصوص در آستانه نشست سپتامبر فدرال رزرو این است که آیا بانک مرکزی آمریکا اهداف نرخ تورم را تغییر خواهد داد یا نه، چرا که در صورت افزایش نرخ تورم، فدرال رزرو مجبور به افزایش نرخ بهره خواهد بود.

دومین رویداد مهم هفته جاری انتشار آمارهای مهم اقتصادی به خصوص سفارش کالاهای بادوام آمریکا در روز چهارشنبه است. پیش بینی می شود با بازگشایی فعالیت های اقتصادی طی ماه گذشته، سفارش کالاهای بادوام با رشد نسبی روبرو شده باشد.آمارهای فروش مسکن در آمریکا نیز سه شنبه اعلام خواهد شد. بخش مسکن نیز یکی از بخش هایی است که در پی شیوع ویروس کرونا با رکود جدی روبرو شده است. تقویم اقتصادی آمریکا شامل اعلام آمارهای درآمد و هزینه شخصی، شاخص اعتماد مصرف کننده و تعداد مدعیان بیکاری است.

سومین رویداد مهم برگزاری مجمع ملی حزب جمهوریخواه است. بازارهای بین المللی به دقت تحولات مربوط به انتخابات آمریکا به خصوص نشست مجمع حزب جمهوریخواه را دنبال می کند. هفته گذشته مجمع ملی حزب دموکرات برگزار شد و از روز دوشنبه مجمع حزب جمهوریخواه آغاز به کار خواهد کرد.

چهارمین رویداد مهم، تحولات بازار سرمایه و بورس است. هفته گذشته روزهای بزرگ و مهمی برای سهام بود به طوری که هر دو شاخص اس اند پی 500 و نزدک روز جمعه با رکوردهای بالایی بسته شد و توانست زیان و ضرر ناشی از شیوع ویروس کرونا را جبران کند. 

پنجمین رویداد مهم نیز وقوع  طوفان سهمگین در خلیج مکزیک است که تولید نفت این منطقه را مختل کرده است. خلیج مکزیک 17 درصد کل تولید نفت خام و 5 درصد کل تولید گاز آمریکا را تشکیل می دهد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان