چه رویدادهای مهمی بازارهای جهانی را تحت تاثیر قرار می دهد؟


به نظر می رسد جنگ اوکراین بار دیگر فشار زیادی را بر بازارهای بین المللی طی روزهای آینده وارد خواهد کرد، آن هم در شرایطی که دستیابی به آتش بس در کوتاه مدت بعید به نظر می رسد.

سرمایه گذاران به دقت آمارهای مهم اقتصادی آمریکا به خصوص اشتغال و بیکاری و هزینه های مصرف شخصی را زیر نظر خواهند داشت.

تقویم اقتصادی آمریکا طی روزهای آینده شلوغ خواهد بود. همه نگاه ها به گزارش بازار کار و اشتغال در ماه مارس است. بازار پیش بینی می کند 475 هزار فرصت شغلی جدید در ماه مارس ایجاد شده و نرخ بیکاری نیز به 3.7 درصد رسیده باشد.

بهبود بازار اشتغال زمینه لازم برای افزایش 0.5 درصدی نرخ بهره در نشست ماه می فدرال رزرو را مهیا خواهد کرد.

شاخص مدیران خرید، تراز تجاری و شاخص قیمت مسکن شاخص اعتماد مصرف کننده نیز از جمله مهمترین آمارهای اقتصادی است که روزهای آینده در آمریکا منتشر خواهد شد.

در کانادا برزیل و مکزیک نیز شاخص خرید مدیران اعلام خواهد شد. تولید ناخالص داخلی کانادا و تولید صنعتی، شاخص قیمت تولیدکننده، نرخ بیکاری و تراز تجاری برزیل نیز از مهمترین آمارهای اقتصادی به شمار می رود.

در اروپا، گزارش های تورم منطقه یورو از جمله در آلمان فرانسه ایتالیا و اسپانیا اعلام خواهد شد.پیش بینی می شود نرخ تورم منطقه یورو از 5.9 درصد در فوریه به بیش از 6.5 درصد در ماه مارس افزایش یافته باشد.

در آلمان شاخص اعتماد مصرف کننده، نرخ بیکاری و قیمت های واردات اعلام می شود.

در آسیا نیز شاخص مدیران خرید در چین ژاپن استرالیا هند و کره جنوبی منتشر خواهد شد. این شاخص به خوبی نشان خواهد داد فشارهای تورمی ناشی از تبعات جنگ اوکراین چه تاثیری بر صنایع مختلف داشته است.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان