مسیر قیمت طلا در روزهای آینده چگونه خواهد بود؟ افزایشی یا کاهشی


تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می دهد تحلیلگران اقتصادی و سرمایه گذاران بین المللی درباره روند قیمت طلا در روزهای آینده اختلاف نظر دارند.

نرخ بهره منفی آمریکا

در حالی که قیمت طلا نتوانست سطح قیمتی 1800 دلار در هر اونس را حفظ کند، تحلیلگران وال استریت نسبت به روند قیمت طلا در روزهای آینده ناامید هستند.

بر اساس این گزارش انتشار آمارهای اقتصادی متناقض طی هفته گذشته موجب شد تا هفته پیچیده ای برای قیمت طلا رقم بخورد و این فلز گرانبها بار دیگر سطح قیمتی 1800 دلاری را از دست بدهد.

قیمت طلا در پایان معاملات هفته گذشته با یک درصد کاهش به 1778 دلار رسیده است. افزایش ارزش دلار آمریکا فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد کرد به طوری که قیمت این فلز زرد روز جمعه 20 دلار کاهش یافت.

آمارهای مربوط به رشد اقتصادی و تورم آمریکا تاثیر زیادی بر تحولات قیمت طلا داشته و تصمیم بانک مرکزی کانادا برای پایان دادن به برنامه انبساطی پولی نیز خبر مهمی برای بازار بوده است.

در نظرسنجی این هفته کیتکو 13 تحلیلگر وال استریت شرکت کرده اند که 53.8 درصد آنها بر این باورند قیمت طلا طی روزهای آینده کاهش خواهد یافت. حدود 30.8 درصد آنها گفته اند قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد کرد و 15.4 درصد نیز به افزایش قیمت طلا رای داده اند.

در نظرسنجی آنلاین نیز 745 سرمایه گذار و فعال بازار شرکت کردند که 60.5 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا در روزهای آینده افزایشی خواهد بود و 22.5 درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و 17 درصد نیز گفتند قیمت طلا در این مدت تغییر چندانی نخواهد داشت.

تحلیل تکنیکال نیز نشان می دهد اولین هدف قیمت طلا در روزهای آینده 1768 دلار و هدف بعدی 1757 دلار خواهد بود.

به اعتقاد برخی تحلیلگران، تقویت ارزش دلار آمریکا مهمترین مانع برای افزایش بیشتر قیمت طلا خواهد بود. به نظر می رسد قیمت طلا برای ادامه روند صعودی باید سطح 1760 دلاری را لمس کند.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان