پیش بینی بانک جهانی از روند قیمت نفت در سال های 2021 و 2022


بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که قیمت هر بشکه نفت در سال 2021 میلادی به 44 دلار و در سال 2022 نیز به 50 دلار افزایش خواهد یافت.به گزارش رویترز، بانک جهانی که در گزارش قبلی خود پیش بینی کرده بود قیمت هر بشکه نفت در سال 2021 میلادی به طور متوسط به 41 دلار خواهد رسید در جدیدترین گزارش پیش بینی کرده است که قیمت هر بشکه نفت امسال به 44 دلار و در سال 2022 نیز به بیش از 50 دلار خواهد رسید.

بر اساس این گزارش کارشناسان بانک جهانی بر این باورند که روند گسترش ویروس کرونا و تاثیر آن بر تقاضای انرژی، همچنان بزرگترین ریسک و خطر علیه بازار نفت و قیمت حامل های انرژی خواهد بود.

بانک جهانی افزود: اگر موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا افزایش یابد و کشورهای مختلف مجبور به اتخاذ تدابیر قرنطینه ای بیشتر شوند و سفرها کاهش یابد، در نتیجه تقاضا برای نفت نیز به شدت آسیب خواهد دید. از سوی دیگر اگر روند تولید و توزیع واکسن کرونا تسریع شود، مصرف نفت در سال 2021 با افزایش و رونق روبرو خواهد شد.پیش بینی می شود بحران شیوع ویروس کرونا تاثیر بلندمدتی بر مصرف جهانی نفت خواهد داشت. برآورد بانک جهانی این است که تقاضای نفت تا پایان سال 2021 میلادی 5 درصد کمتر از پیش از بحران کرونا خواهد بود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان