پیش بینی بانک جهانی از قیمت نفت در سال 2021


بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که میانگین قیمت هر بشکه نفت در سال 2021 میلادی به بیش از 44 دلار خواهد رسید.به گزارش اویل پرایس، بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرد میانگین قیمت هر بشکه نفت طی سال آینده به 44 دلار می رسد. 

میانگین قیمت نفت بر اساس برنت، نفت سبک آمریکا و نفت دوبی تعیین شده است. 

بانک جهانی همچنین پیش بینی کرده است که میانگین قیمت هر بشکه نفت در سال 2022 میلادی نیز به بیش از 50 دلار خواهد رسید. 

این رقم در سال 2020 میلادی نیز 41 دلار اعلام شده است. بانک جهانی در ادامه افزود: بحران شیوع ویروس کرونا همچنان تاثیر زیادی بر تقاضای جهانی نفت خواهد داشت و طی سال آینده نیز مصرف نفت کمتر از سطح قبل از بحران کرونا خواهد بود. 

بانک جهانی برآورد کرده است که مصرف نفت طی سال 2021 میلادی 5 درصد کمتر از سال 2019 خواهد بود. 

بانک جهانی بر این باور است که چشم انداز تولید نفت روسیه که صادرات انرژی اش تاثیر مهمی بر درآمدهای بودجه دارد، به میزان پایبندی اعضای اوپک پلاس به تعهدات کاهش تولید بستگی خواهد داشت. 

بانک جهانی هشدار داده است که موج جدید ویروس کرونا می تواند تبعات منفی و سنگینی برای رشد اقتصادی روسیه به همراه داشته باشد. پیش بینی بانک جهانی نشان می دهد تولید ناخالص داخلی روسیه در سال 2020 با کاهش 4 درصدی روبرو خواهد شد. 

روسیه در 10 ماه نخست 2020 میلادی با کسری بودجه روبرو شده و این در حالی است که در مدت مشابه سال قبل با مازاد بودجه مواجه شده بود.

بر اساس اعلام بانک جهانی، درآمدهای نفت و گاز روسیه در ده ماه نخست امسال بیش از 35.2 درصد نسبت به سال قبل کاهش داشته است.

بانک جهانی در پایان این گزارش اعلام کرده است که شیوع ویروس کرونا، رکود اقتصادی جهان و افت محسوس تقاضای جهانی انرژی موجب شده تا اقتصاد روسیه با بیشترین افت در 11 سال اخیر روبرو شود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان