کاهش 12 درصدی تقاضای فولاد اروپا در سه ماه نخست 2020


گروه صنعتی یوروفر در تازه ترین گزارش خود از افت 12 درصدی تقاضای فولاد اتحادیه اروپا در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داده است.به گزارش رویترز، گروه صنعتی یوروفر اعلام کرد: شیوع ویروس کرونا و افت فعالیت های اقتصادی و صنعتی موجب شده تا مصرف فولاد کشورهای اتحادیه اروپا در سه ماه نخست امسال نسبت به سال قبل با افت 12 درصدی روبرو شود. 

بر اساس این گزارش، پیش بینی می شود بحران ویروس کرونا تاثیر به مراتب بزرگتری را بر بازار فولاد اروپا در سه ماه دوم 2020 داشته باشد زیرا اجرای تدابیر قرنطینه ای در کشورهای اروپایی همچنان ادامه داشته است.در ماه ژوئن انجمن فولاد اروپا برآورد کرد که تقاضای فولاد از ماه مارس تاکنون 50 درصد کاهش داشته است که علت اصلی آن تعطیلی کارخانه های صنعتی از جمله خودروسازان بوده است.

تقاضای فولاد 28 کشور اروپا در سه ماه نخست امسال با 12 درصد کاهش به 37.6 میلیون تن رسیده است. این رقم در سه ماه پایانی 2019 میلادی نیز با افت 10.8 درصدی روبرو شده بود.بخش فولاد اروپا پیش از این نیز در سال گذشته به خاطر رکود بخش صنعت، تنش های تجاری و نااطمینانی درباره خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا با چالش های جدی روبرو شده بود.یوروفر اعلام کرده است که واردات فولاد کشورهای اروپایی در سه ماه نخست امسال با افت 20 درصدی همراه بوده است. این رقم در سه ماه پایانی سال 2019 نیز بیش از 24 درصد کاهش داشته است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان