آمارهای مهم واردات نفت چین در ماه جولای منتشر شد


آمارهای اداره گمرک چین نشان می دهد واردات نفت این کشور طی ماه جولای نسبت به رکورد ثبت شده در ماه ژوئن کمتر بوده است.به گزارش پلاتس، افت تقاضای داخلی سوخت به خاطر جاری شدن سیل و کاهش نیاز پالایشگاه ها ، عامل اصلی کاهش واردات نفت خام چین طی ماه جولای بوده است.

بر اساس این گزارش واردات نفت چین طی ماه جولای با 6.7 درصد کاهش نسبت به ژون به 12.13 میلیون بشکه در روز رسیده است. این رقم در ژوئن به بیش از 12.99 میلیون بشکه در روز رسیده بود. با این حال واردات نفت خام چین برای دومین بار به بیش از 12 میلیون بشکه در روز رسیده است. 

این در شرایطی است که واردات نفت چین در ماه مارس به خاطر شیوع ویروس کرونا به کمتر از 9.72 میلیون بشکه در روز رسیده بود.البته کاهش واردات نفت خام چین در ماه جولای به خاطر افت خرید پالایشگاه های دولتی این کشور بوده و واردات نفت خام پالایشگاه های مستقل در ماه جولای افزایش داشته و به 4.68 میلیون بشکه در روز رسیده است، این رقم در ماه ژوئن به 4.4 میلیون بشکه در روز رسیده بود.

این گزارش افزود: واردات نفت چین در 7 ماه نخست امسال نیز به طور میانگین به 11.01 میلیون بشکه در روز رسیده که نسبت به سال قبل 11.5 درصد افزایش داشته است. ارزش واردات نفت چین نیز در این مدت با 23.7 درصد کاهش نسبت به سال قبل به 138.89 میلیارد دلار رسیده است.

آمارهای رسمی نشان می دهد صادرات فرآورده های نفتی چین در ماه جولای به کمتر از 3.21 میلیون تن رسیده که پایین ترین رقم در 42 ماه اخیر است. صادرات فرآورده های نفتی در ماه ژوئن به 3.88 میلیون تن رسیده بود.صادرات فرآورده های نفتی چین در 7 ماه نخست امسال نیز با 2.7 درصد کاهش به 36.97 میلیون تن رسیده است. واردات فرآورده های نفتی چین نیز در ماه جولای به 1.91 میلیون تن رسیده که پایین ترین رقم در 12 ماه گذشته به شمار می رود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان