افزایش 25 درصدی کسری بودجه آمریکا در ماه نوامبر


دفتر بودجه کنگره آمریکا اعلام کرد کسری بودجه فدرال در ماه های اکتبر و نوامبر به 430 میلیارد دلار رسیده است. به گزارش وبگاه هیل، دفتر بودجه کنگره افزود: کسری بودجه فدرال در دو ماه نخست سال مالی 2021 میلادی با رشد 25 درصدی معادل 87 میلیارد دلاری نسبت به مدت مشابه سال قبل به بیش از 430 میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش کسری بودجه آمریکا از زمان به قدرت رسیدن دونالد ترامپ با افزایش روبرو شده و در سال 2019 میلادی به بیش از یک تریلیون دلار بالغ گردید. 

شیوع ویروس کرونا و اجرای بسته های محرک مالی و پولی برای تقویت رشد اقتصادی آمریکا موجب شد تا کسری بودجه این کشور در سال 2020 میلادی به بیش از 3.13 تریلیون دلار برسد. 

این در حالی است که کسری بودجه آمریکا در سال 2016 میلادی به 585 میلیارد دلار رسیده بود. 

آمارهای رسمی نشان می دهد درآمدهای دولت آمریکا در دو ماه نخست سال مالی 2021 با افت 3 درصدی روبرو شده که علت اصلی آن کاهش مالیات ها در پی بیکاری گسترده ناشی از بحران کرونا بوده است.

در این مدت هزینه های دولت آمریکا بیش از 9 درصد افزایش داشته است. جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا گفته است که برای تقویت اقتصاد نیاز به اجرای بسته های محرک مالی و پولی بیشتری است. ولی کارشناسان اقتصادی نسبت به رشد فزاینده کسری بودجه دولت آمریکا هشدار می دهند.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان