آمارهای رسمی نشان می دهد واردات نفت چین طی ماه گذشته به پایین ترین سطح از ابتدای سال 2021 میلادی رسیده است.

به گزارش اویل پرایس، واردات نفت چین طی ماه گذشته میلادی به کمتر از 9.77 میلیون بشکه در روز رسیده که این رقم پایین ترین واردات نفت این کشور از ابتدای سال 2021 به شمار می رود.

بر اساس این گزارش واردات نفت چین در شش ماه نخست امسال نیز به 260.66 میلیون تن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 3 درصد کاهش داشته است.

پکن از ابتدای سال 2021 تاکنون تلاش زیادی کرده است تا واردات نفت توسط پالایشگاه های مستقل را کنترل کند زیرا تولید سوخت این پالایشگاه ها و پالایشگاه های بزرگ دولتی بیشتر از میزان تقاضا بوده و این مساله موجب افت سود شرکت های پالایشی شده است.

دولت چین سهمیه واردات نفت خام پالایشگاه های مستقل را در ماه گذشته با 35 درصد کاهش به کمتر از 35.24 میلیون تن رسانده است.

پیش بینی می شود واردات نفت چین طی ماه های آینده نیز به دلیل رشد قیمت انرژی و دخالت های دولت، با افت بیشتری روبرو خواهد شد.

شرکت تحقیقاتی اویلکس در تازه ترین تحقیق خود اعلام کرده است میزان ذخایر نفت خام چین به بیش از 436 میلیون تن در آوریل رسیده و این رقم تا پایان ژوئن به 414 میلیون تن کاهش یافته است.

 خبر کاهش واردات چین بر قیمت نفت تاثیر منفی خواهد گذاشت مخصوصا در شرایطی که موارد ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا رو به افزایش است که آن هم تأثیر منفی بر قیمت نفت دارد.

 از طرف دیگر، ائتلاف اوپک پلاس تلاش می‌کند به قراردادی برای تولید نفت برسد که بی‌ثباتی قیمت را تشدید کرده است.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان