ایران پنجمین تولیدکننده بزرگ بیت کوین جهان


تازه ترین تحقیق دانشگاه کمبریج نشان می دهد ایران از نظر شاخص هارش ریت، پنجمین تولیدکننده بزرگ بیت کوین در جهان به شمار می رود.

به گزارش رویترز، دانشگاه کمبریج در تحقیقی اعلام کرده است که تولید بیت کوین چین با افت زیادی روبرو شده است که علت اصلی این مساله تصمیم مقامهای ارشد این کشور برای مقابله با ارزهای مجازی بوده است.

بر اساس این گزارش، آمارهای دانشگاه کمبریج حاکی است سهم چین از قدرت رایانه های متصل شده به شبکه جهانی بیت کوین موسوم به هارش ریت در ماه آوریل به 46 درصد کاهش یافته است. این رقم در سپتامبر 2019 میلادی به بیش از 75.5 درصد رسیده بود.

این در حالی است که سهم آمریکا از قدرت رایانه های وصل شده به شبکه جهانی بیت کوین از 4 درصد به 16 درصد افزایش یافته است، آمریکا اکنون به دومین تولیدکننده بزرگ بیت کوین جهان تبدیل شده است. قزاقستان نیز با سهم 8 درصدی در رتبه سوم قرار گرفته و روسیه و ایران نیز در جایگاه چهارم و پنجم قرار دارند.

بر اساس برآورد دانشگاه کمبریج، میزان مصرف سالانه برق در بخش استخراج بیت‌کوین جهان حدود ۷۰ تراوات ساعت است.

برآورد دانشگاه کمبریج نشان می‌دهد که مصرف برق مزارع استخراج رمز ارز ایران حدود ۶۰۰ مگاوات، معادل کمی بیش از یک درصد از برق تولیدی کشور است.

کاهش میزان استخراج بیت کوین در چین پس از آن صورت گرفت که مقامات چینی استخراج این رمز ارز را خطر جدی بر منابع مالی این کشور عنوان کردند.

ماه گذشته، «بین ماین» بزرگترین ماشین استخراج رمز ارز چین پس از محدودیتی که چین در زمینه استخراج رمز ارز داشت، با مشکل جدی مواجه شد و اعلام کرد به دنبال عرضه در آمریکا،‌روسیه و قزاقستان است.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان