در حالی که قیمت بیت کوین طی روزهای اخیر با نوسانات شدیدی روبرو شده است، این سئوال مهم ذهن بسیاری از سرمایه گذاران بازار ارزهای مجازی را به خود مشغول کرده است که آیا سقوط قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در راه است؟

به گزارش راشاتودی، برخی از روسای بانک‌ های مرکزی جهان اخیرا نسبت به نوسانات شدید قیمت بیت کوین و سقوط احتمالی قیمت ان به سرمایه گذاران هشدار داده اند.

بر اساس این گزارش استفان اینگوز رئیس بانک مرکزی سوئد در اظهاراتی در کنفرانس بانکی استکهلم گفت: این احتمال وجود دارد که قیمت بیت کوین به شدت سقوط کند.

وی در ادامه بیت کوین را با  جمع آوری تمبر مقایسه و اعتبار بلند مدت آن را زیر سئوال برده است.

اینگوز افزود: نظارت بر ارزهای دیجیتال با افزایش محبوبیت دارایی‌های دیجیتال احتمالاً افزایش خواهد یافت.

این در حالی است که آلخاندرو دیاز دی لئون رئیس بانک مرکزی مکزیک نیز گفت  به نظر من، بیت کوین یک ابزار مبادله‌ای است نه پول قانونی. نوسانات شدید قیمت بیت کوین نشان می دهد این ارز مجازی یک ذخیره با ارزش پایین است.

وی افزود: هر کسی بیت کوین را در ازای یک کالا یا خدمات دریافت می‌کند، ما معتقدیم که این بیشتر شبیه مبادله پایاپای است چرا که این شخص کالایی را با یک کالا عوض می‌کند، اما در واقع پول را با یک کالا عوض نمی‌کند.

وی تأکید کرد مکزیک  مانند السالوادور به دنبال استفاده از ارز رمزنگاری شده به عنوان واحد پول خود نخواهد بود.

به گفته تام موتون، مدیر فناوری بانک مرکزی انگلستان، فناوری ارزهای دیجیتالی بانک‌های مرکزی در واقع می‌تواند «ده‌ها هزار برابر کارآمدتر» از فناوری بیت کوین در هر تراکنش باشد.

وی طی اظهاراتی در ماه ژوئن گفت: با توجه به کاستی‌های عملکردی و ناکارآمدی انرژی، به هیچ وجه نوع فناوری ما در ارز دیجیتال بانک مرکزی قابل مقایسه (با فناوری بیت کوین) نیست.

بر اساس این گزارش، بیت کوین بیش از 9 درصد از پایین‌ترین قیمت خود طی یک هفته یعنی 42900 دلار افزایش یافته است و نسبت به سال گذشته بیش از 61 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام/

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان