تصمیم چین برای آزادسازی ذخایر انرژی قیمت نفت را کاهش داد


پس از اعلام تصمیم چین برای آزادسازی ذخایر انرژی، قیمت نفت روز جمعه به روند نزولی اش ادامه داده است.

به گزارش رویترز، چین اعلام کرده است که قصد دارد بخشی از ذخایر نفت خام خود را آزاد کند. از سوی دیگر برخی شرکت های هواپیمایی آمریکا نیز نسبت به کاهش شدید فروش بلیت هشدار داده اند.

بر اساس این گزارش، قیمت نفت در بازارهای جهانی روز جمعه با کاهش روبرو شد تا طی هفته ای که گذشت با افت 2 درصدی همراه گردد.

قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا با 8 سنت کاهش به 68.06 دلار رسید، قیمت نفت آمریکا روز پنجشنبه نیز با افت 1.7 درصدی روبرو شده بود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز با 1 سنت کاهش به 71.33 دلار رسیده است. قیمت نفت برنت نیز روز پنجشنبه بیش از 1.6 درصد کاهش داشت.

قیمت هر دو نفت در روز پنجشنبه به پایین ترین سطح خود از 26 اوت رسیده بود.

اداره ذخایر نفتی دولتی چین روز پنجشنبه اعلام کرده است که قصد دارد بخشی از ذخایر نفت خام خود را آزاد کند تا مانع از افزایش شدید قیمت انرژی شده و فشار بر پالایشگاه های داخلی را کاهش دهد.

این در حالی است که برخی شرکت های بزرگ نفتی جهان از جمله رویال داچ شل بزرگترین تولیدکننده نفت در خلیج مکزیک، محموله های صادراتی خود را به دلیل وقوع طوفان سهمگین آیدا کنسل کرده اند.

این طوفان موجب شده تا بخش گسترده ای از تولید نفت خلیج مکزیک تعطیل شود. آمارها نشان می دهد هنوز 1.4 میلیون بشکه از تولید روزانه نفت خلیج مکزیک تعطیل است. حدود یک میلیون بشکه از ظرفیت تولید روزانه پالایشگاه های خلیج مکزیک نیز تعطیل شده است.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان