ایالات متحده اعلام کرده است که هیچ طرح و برنامه ای برای آزادسازی ذخایر نفتی خود ندارد، این مساله به تنهایی برای افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی کافی بود.

به گزارش پلاتس، آمریکا هرگونه گمانه زنی درباره استفاده از ذخایر راهبردی انرژی خود برای مقابله با افزایش قیمت بنزین را رد کرده است. این مساله موجب شد تا قیمت نفت امروز جمعه نیز به روند صعودی خود ادامه دهد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن با 1.27 درصد افزایش به بیش از 82.99 دلار رسیده است. قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 1.39 درصد افزایش به 79.39 دلار رسیده است.

سخنگوی وزارت انرژی آمریکا تاکید کرده است که این آژانس هیچ برنامه ای برای آزادسازی ذخایر راهبردی نفت خود ندارد.

این در حالی است که پیش از این جنیفر گرانهولم وزیر انرژی آمریکا گفته بود که این وزارتخانه در حال بررسی و ارزیابی آزادسازی ذخایر راهبردی انرژی و اعمال مجدد ممنوعیت صادرات نفت است.

ادامه روند صعودی قیمت نفت در حالی است که اوپک پلاس اعلام کرده  قصد دارد سهمیه های تولید نفت را در ماه نوامبر تنها 400 هزار بشکه در روز افزایش  دهد.

تصمیم اوپک پلاس برای افزایش 400 هزار بشکه ای تولید نفت در حالی است که برخی کشورها از جمله آمریکا و هند خواستار افزایش بیشتر تولید کشورهای عضو ائتلاف اوپک پلاس برای کمک به تثبیت قیمت های جهانی انرژی شده بودند.

اوپک پلاس در ماه جولای به توافق رسیده بود تا حداقل تا آوریل 2022 میلادی هر ماه 400 هزار بشکه تولید نفت خود را افزایش دهد.

قیمت نفت از ابتدای امسال تاکنون 60 درصد افزایش داشته است.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان