جدیدترین نظرسنجی کیتکو درباره روند قیمت طلا در هفته آینده


تازه ترین نظرسنجی کیتکو نشان می دهد اعتماد سرمایه گذاران به بازار طلا نسبتا افزایش یافته ولی قیمت این فلز گرانبها همچنان در محدوده 1750 دلاری نوسان می کند.

در حالی که آمارهای اشتغال آمریکا برای یک ماه دیگر هم ناامید کننده بوده است، نظرسنجی جدید کیتکو نشان می دهد هم تحلیلگران وال استریت و هم سرمایه گذاران خرده مین استریت نسبت به قیمت طلا در کوتاه مدت همچنان امیدوار هستند.

بر اساس این گزارش اوله هانسن رئیس بخش استراتژی کامودیتی ساکسو بانک گفت: در حالی که پیش بینی می شود فدرال رزرو آمریکا تا قبل از پایان سال 2021 برنامه خرید اوراق قرضه را کاهش خواهد داد، قیمت طلا همچنان تقویت خواهد شد.

در نظرسنجی این هفته 14 تحلیلگر وال استریت شرکت کردند که 8 نفر معادل 57 درصد به افزایش قیمت طلا رای دادند، 5 نفر معادل 36 درصد پیش بینی کردند قیمت طلا کاهش خواهد یافت و یک نفر معادل 7 درصد نیز گفت قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد داشت.

در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیز 841 نفر شرکت کردند که 442 نفر معادل 53 درصد منتظر افزایش قیمت طلا در هفته آینده هستند، 265 نفر معادل 32 درصد نیز پیش بینی کردند قیمت طلا کاهش خواهد داشت و 134 نفر معادل 16 درصد نیزگفتند قیمت طلا تغییر محسوسی ندارد.

به اعتقاد تحلیلگران، قیمت طلا در شرایط کنونی در محدوده حمایتی 1750 و سطح مقاومتی 1780 دلاری در نوسان خواهد بود.

برخی استراتژیست های بازار طلا بر این باورند که انتشار آمارهای ناامید کننده اشتغال در آمریکا می تواند در کوتاه مدت به نفع قیمت طلا باشد.

اگر طلا بتواند سطح مقاومتی 1780 دلاری را با قدرت بشکند، هدف بعدی فتح قله 1800 دلاری خواهد بود.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان