کاهش غیرمنتظره ذخایر آمریکا قیمت نفت را افزایش داد


پس از انتشار آمارهای مربوط به کاهش ذخایر نفت خام و سوخت در آمریکا، قیمت نفت در مبادلات امروز چهارشنبه با افزایش روبرو شده است.

به گزارش رویترز، در حالی که بازار انرژی طی دو روز گذشته تحت تاثیر افزایش احتمالی عرضه و صادرات نفت ایران قرار داشت و این عامل تاحدی موجب افت قیمت انرژی شده بود ولی کاهش غیرمنتظره ذخایر نفت خام و سوخت آمریکا بار دیگر موجب رشد قیمت نفت شده است.

بر اساس این گزارش قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 23 سنت افزایش به بیش از 91 دلار رسیده و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 11 سنت افزایش 89.47 دلار داد و ستد شده است.

تحلیلگران بازار  بر این باورند که رشد تقاضا و محدودیت عرضه همچنان نقش مهمی در ادامه روند صعودی قیمت نفت دارد.

آمارهای موسسه آمریکن پترولیوم نشان می دهد ذخایر بنزین و نفت خام آمریکا طی هفته گذشته با کاهش روبرو شده است.ذخایر نفت خام با افت 2 میلیون بشکه ای همراه بوده است. این در حالی است که تحلیلگران پیش بینی رشد 400 هزار بشکه ای ذخایر انرژی آمریکا را مطرح کرده بودند.

با این حال دستیابی به توافق هسته ای احتمالی بین ایران و قدرت های جهانی مانع از افزایش بیشتر قیمت نفت شده است.

قیمت نفت در مبادلات روز سه شنبه با افت 2 درصدی روبرو شده بود. این احتمال نیز وجود دارد که با نزدیک شدن قیمت نفت به مرز 100 دلار در هر بشکه تولید آمریکا نیز افزایش یابد. اداره اطلاعات انرژی آمریکا پیش بینی کرده است تولید نفت این کشور امسال با 770 هزار بشکه افزایش به بیش از 11.97 میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان