پیش بینی Bank of America درباره افزایش رشد اقتصادی آمریکا


تحلیلگران Bank of America در تازه ترین گزارش خود پیش بینی درباره رشد تولید ناخالص داخلی آمریکا در سال 2021 را افزایش دادند.به گزارش بیزینس اینسایدر، تحلیلگران Bank of America پیش بینی کردند رشد اقتصادی آمریکا در سال 2021 میلادی به 6.5 درصد خواهد رسید. این رقم در گزارش قبلی این بانک حدود 6 درصد پیش بینی شده بود.

بر اساس این گزارش تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که مصرف بخش خصوصی آمریکا در سال 2021 میلادی با رشد فزاینده ای نسبت به سال قبل روبرو خواهد شد. مصرف بخش خصوصی بیش از دو سوم تولید ناخالص داخلی آمریکا را تشکیل می دهد.

پیش بینی می شود رشد اقتصادی آمریکا در سال 2022 میلادی نیز به 5 درصد افزایش خواهد یافت.تحلیلگران تحلیلگران Bank of America سه عامل مهم را در افزایش رشد اقتصادی آمریکا موثر می دانند که عبارتند از :

یک: بسته محرک مالی بزرگتر- دموکراتهای کنگره در تلاش هستند تا بسته محرک مالی 1.9 تریلیون دلاری دولت بایدن را تصویب کنند. رای گیری درباره این بسته محرک مالی قرار است ماه آینده انجام شود. این در حالی است که بسته پیشنهادی قبلی از سوی دولت ترامپ تنها یک تریلیون دلار بوده است. پیش بینی میشود در صورت تصویب نهایی این بسته ، بیش از 1.2 تریلیون دلار از منابع مالی آن تا پایان سال 2021 اختصاص داده خواهد شد.

دو: اخبار بهتر و امیدوارکننده تر درباره مهار ویروس کرونا- تحلیلگران تحلیلگران Bank of America معتقدند که اخبار فعلی درباره مقابله با شیوع ویروس کرونا کاملا مثبت و امیدوارکننده است. تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا نسبت به اوج آن در ماه ژانویه بیش از 72 درصد کاهش داشته است. این اخبار امیدوار کننده می تواند موجب کاهش تدابیر محدودکننده در ایالت هایی مثل نیویورک و کالیفرنیا شود.

سه: آمارهای اقتصادی امیدوارکننده- افزایش خرده فروشی در اقتصاد آمریکا موجب شده تا تحلیلگران پیش بینی خود از رشد اقتصادی در سه ماه نخست 2021 را به 5.5 درصد افزایش دهند. رونق در بخش صنعت و همین طور افزایش فعالیت های ساختمانی نیز کاملا امیدوار کننده بوده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان