سقوط شدید بیت کوین پس از مسدود شدن حساب های ارز مجازی چین


قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته با افت شدید 5.3 درصدی روبرو شده که علت اصلی آن مسدود شدن برخی از حساب های ارز مجازی در چین بوده است.

به گزارش بلومبرگ، مسدود شدن برخی از حساب های ارز مجازی در شبکه اجتماعی “ویبو” در چین موجب شد تا قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته با 5.3 درصد کاهش روبرو شده و به کمتر از 35220 دلار برسد.

بر اساس این گزارش ادامه نگرانی های بین المللی درباره قوانین نظارتی چین بر معاملات بیت کوین تاثیر منفی زیادی بر افت قیمت ارزهای مجازی و دیجیتال به خصوص بیت کوین داشته است.

از سوی دیگر توئیت های اخیر ایلان ماسک مالک و پایه گذار شرکت تسلا مبنی بر جدایی از ارزهای مجازی نیز تاثیر زیادی بر افت قیمت بیت کوین داشته است.

شبکه اجتماعی ویبو که در چین از محبوبیت زیادی برخوردار است، برخی از حساب های ارز مجازی خود را به دلیل تخلف از قوانین و دستورالعمل های دولتی مسدود کرده است. وبیو طی سال‌های گذشته هم چندین حساب مرتبط با ارزهای مجازی را مسدود کرده بود ولی این خبر به دنبال موضع‌گیری سخت چین در روزهای اخیر علیه ارزهای مجازی باعث کاهش ارزش بسیاری از آنها شده است.

این در حالی است که رئیس جمهور السالوادور اعلام کرده است که قصد دارد برای نخستین بار در جهان ، بیت کوین را پول قانونی ارزیابی کند.

شرکت اسکوئر نیز از سرمایه گذاری 5 میلیون دلاری خود برای ساخت تاسیسات خورشیدی استخراج بیت کوین در آمریکا خبر داده است.

 بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که فضای ارزهای مجازی همواره بی ثبات بوده و نوسان قیمت آنها ویژگی بازار ارز مجازی است.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان