استرالیا بزرگترین صادرکننده گاز مایع طبیعی جهان شد


آمارهای رسمی اتحادیه بین المللی گاز نشان می دهد استرالیا با پشت سر گذاشتن قطر به بزرگترین صادرکننده گاز مایع طبیعی جهان تبدیل شده است.

به گزارش اویل پرایس، اتحادیه بین المللی گاز در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که استرالیا، قطر، آمریکا و روسیه به ترتیب 4 صادرکننده بزرگ ال ان جی جهان به شمار می روند.

بر اساس این گزارش تجارت گاز مایع طبیعی در جهان طی سال 2020 میلادی به لطف تقاضای آسیا با رکورد جدیدی روبرو شده ولی محدودیت های کرونایی فشار زیادی را بر رشد تجارت بین المللی گاز مایع طبیعی وارد کرده است.

این گزارش افزود: تجارت گاز مایع طبیعی در جهان طی سال گذشته به بیش از 356.1 میلیون تن رسیده که نسبت به سال 2019 میلادی حدود 0.4 درصد رشد داشته است. بیشترین رشد تجارت ال ان جی مربوط به افزایش صادرات آمریکا و استرالیا بوده است.

اتحادیه بین المللی گاز افزود: تجارت گاز مایع طبیعی در جهان در سال 2019 میلادی نسبت به سال قبل از آن نیز بیش از 11.5 درصد معادل 40.9 میلیون تن افزایش داشته است.

در بخشی از این گزارش آمده است: استرالیا با پشت سرگذاشتن قطر به بزرگترین صادرکننده ال ان جی جهان تبدیل شده است. آسیا 70 درصد کل رشد تجارت گاز طبیعی مایع جهان را در اختیار داشته است که بخش عمده واردات آن از سوی چین هند تایوان و کره جنوبی بوده است. میانمار هم به واردکننده جدید ال ان جی تبدیل شده است.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان