نتایج جدیدترین تحقیق و پژوهش نشان می دهد بیش از 400 شرکت مالی در بریتانیا پس از خروج این کشور از اتحادیه اروپا، فعالیت های خود را به سایر مناطق منتقل کرده اند.به گزارش رویترز، نتایج تحقیق و بررسی اندیشکده نیو فایننشال حاکی است بیش از 400 شرکت مالی در بریتانیا به خاطر برگزیت، فعالیت ها، کارکنان و 1.4 تریلیون دلار دارایی و سرمایه خود را به سایر مناطق منتقل کرده اند و این اقدام ضربه سنگینی را به بخش مالی لندن وارد کرده است.

بر اساس این گزارش نویسندگان تحقیق مذکور اعلام کردند: تصور می کنیم ما تاثیرات منفی ناشی از برگزیت بر بخش مالی لندن را دست کم گرفته ایم. ما تازه در آغاز برگزیت هستیم و تبعات ناشی از آن بیش از پیش احساس خواهد شد. اتحادیه اروپا پیشنهادات ناچیزی را برای دسترسی مستقیم به بازار خدمات مالی بریتانیا ارائه کرده است. 

بریتانیا رسما در ماه ژانویه 2021 از اتحادیه اروپا خارج شده است. این گزارش نشان می دهد تاکنون بیش از 7400 فرصت شغلی از بریتانیا منتقل شده یا در سایر مراکز مهم مالی اتحادیه اروپا ایجاد شده است. بانکداران بزرگ اعلام کرده اند که به خاطر بحران شیوع ویروس کرونا انتقال کارکنان خود به سایر مناطق اروپا را به تاخیر انداخته اند.انتقال فعالیت های بیش از 440 شرکت مالی از بریتانیا در حالی است که این رقم در گزارش 2019 اندیشکده نیوفایننشال تنها 269 شرکت پیش بینی شده بود. نیوفایننشال بر این باور است که این تعداد واقعی فراتر از 500 شرکت است. 

دوبلین بیشترین منفعت و سود را از انتقال شرکت های مالی از لندن برده است به طوری که 135 شرکت فعالیت های خود را به این شهر منتقل کرده اند. پاریس نیز 102 شرکت و لوکزامبورگ نیز 95 شرکت، فرانکفورت 63 شرکت و آمستردام نیز 48 شرکت را جذب کرده اند.بانک ها و شرکت های مالی بیش از 900 میلیارد پوند از دارایی ها و سرمایه های خود را از بریتانیا به اتحادیه اروپا منتقل کرده اند. شرکتهای بیمه و مدیران دارایی و سرمایه نیز 100 میلیارد پوند از منابع مالی خود را به اتحادیه اروپا منتقل کرده اند.این تحقیق نشان می دهد فرانکفورت برنده و پیروز اصلی این تحولات از نظر انتقال دارایی و سرمایه ها در بلندمدت خواهد بود و پاریس نیز پیروز بزرگ از نظر انتقال فرصت های شغلی به شمار می رود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان