افزایش چشمگیر تولید زغال سنگ چین در 3 ماه نخست 2021


آمارهای رسمی نشان می دهد تولید زغال سنگ چین در 3 ماه نخست 2021 میلادی با رشد فزاینده 16 درصدی روبرو شده است.به گزارش رویترز، تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که رشد تقاضا برای گرمایش زمستان و رونق فعالیت های صنعتی عامل اصلی افزایش تولید زغال سنگ چین در این مدت نسبت به سال قبل بوده است.بر اساس این گزارش اداره آمارهای ملی چین اعلام کرد: تولید زغال سنگ در سه ماه نخست امسال با 16 درصد افزایش نسبت به پارسال به بیش از 970.56 میلیون تن رسیده است. این رقم در مدت مشابه سال قبل به 829.91 میلیون تن رسیده بود.

تولید زغال سنگ در چین در ماه مارس به تنهایی به بیش از 340.76 میلیون تن رسیده که نسبت به سال قبل 0.2 درصد کاهش داشته است.گرچه محدودیت های کرونایی در چین در سه ماه نخست امسال تاحد زیادی برداشته شده است ولی تولید زغال سنگ به خاطر افزایش نظارت های ایمنی در معادن با رشد چندان چشمگیری روبرو نشده است. طی ماه های اخیر چندین حادثه مرگبار در معادن چین به وقوع پیوسته است.

سال گذشته دولت چین مجبور شد به خاطر شیوع ویروس کرونا معادن زغال سنگ این کشور را طی ماه های ژانویه و فوریه تعطیل کند.به نظر می رسد مصرف زغال سنگ در چین در سه ما نخست امسال به دلیل بهبود فعالیت های اقتصادی و صنعتی و رشد تقاضا برای گرمایش در پی سرمای شدید هوا در زمستان، با افزایش چشمگیری روبرو شده است.مصرف زغال سنگ در 8 استان ساحلی چین تا پایان مارس با رشد 23.8 درصدی نسبت به سال قبل روبرو شده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان