آمارهای گمرک نشان می دهد چین برای دومین ماه متوالی در جولای به واردکننده خالص فولاد تبدیل شده است.به گزارش پلاتس، آمارهای گمرک چین حاکی است این کشور در ماه جولای برای دومین ماه متوالی به وارد کننده خالص فولاد خام تبدیل شده است. این در حالی است که تولید فولاد خام این کشور در این مدت نسبت به سال قبل 9 درصد رشد داشته است.

بر اساس این گزارش منابع بازار بر این باورند که چین احتمالا در ماه اوت نیز واردکننده خالص فولاد خواهد بود ولی در سه ماه پایانی 2020 به صادرکننده خالص فولاد تبدیل می شود.آمارهای رسمی گمرک چین نشان می دهد کل واردات فولاد این کشور طی ماه جولای به 5.06 میلیون تن رسیده است. صادرات فولاد چین در این مدت به 4.18 میلیون تن رسیده است.

بخش عمده واردات فولاد چین در ماه جولای مربوط به سفارش های ماه می بوده است یعنی زمانی که تقاضای فولاد در بازار چین با رشد فزاینده ای روبروß شد. اجرای بسته های محرک مالی از سوی دولت چین تاثیر زیادی در رونق پروژه های ساخت و ساز و عمرانی داشته است. 

در حالی که سایر بازارها و اقتصادهای جهان به خاطر تدابیر قرنطینه ای با افت محسوس تقاضای فولاد روبرو هستند بازار چین مقصد جذابی به شمار می رود. با این حال از ماه جولای تاکنون سفارش های واردات فولاد چین با کاهش و سفارش های صادراتی افزایش داشته است. این مساله به خاطر فعال شدن مجدد و تدریجی بازارهای جهانی است. بازار چین نیز به خاطر باران و جاری شدن سیل و افزایش دمای هوا با افت محسوس روبرو شده است. علاوه بر این، چین سیاست های محرک پولی خود را محدود کرده و بخش مسکن را به شدت کنترل می کند و این مساله فشار زیادی را بر بازار داخلی فولاد در شش ماه دوم 2020 وارد کرده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان