افزایش 3 درصدی واردات ال ان جی چین در ماه جولای


آمارهای گمرکی نشان می دهد واردات ال ان جی چین در ماه جولای نسبت به مدت مشابه سال قبل با افزایش 3.1 درصدی روبرو شده است.به گزارش پلاتس، گمرک چین اعلام کرد: واردات ال ان جی در ماه جولای به 5.03 میلیون تن رسیده است که نسبت به سال قبل 3.1 درصد رشد داشته است. البته واردات ال ان جی چین نسبت به ماه قبل با افت 13.1 درصدی همراه بوده است.

بر اساس این گزارش منابع آگاه بازار اعلام کردند: گرچه هزینه ال ان جی وارد شده در ماه جولای نیز همچنان کاهش داشته ولی بالا بودن ذخایر به همراه کاهش تقاضای داخلی موجب افت تقاضای واردات از سوی برخی پایانه ها شده است.این گزارش نشان می دهد استرالیا همچنان بزرگترین عرضه کننده ال ان جی چین در ماه جولای بوده است و 2.43 میلیون تن صادرات به این کشور داشته است. میزان صادرات ال ان جی استرالیا به چین در 7 ماه نخست 2020 نیز به بیش از 16.66 میلیون تن رسیده است. 

در حالی که صادرات استرالیا به چین در ماه جولای امسال نسبت به سال قبل 10 درصد کاهش داشته ولی در 7 ماه نخست امسال با رشد 2.4 درصدی روبرو شده است. واردات ال ان جی چین از قطر نیز در ماه جولای نسبت به سال قبل تقریبا دو برابر شده و نسبت به ماه قبل نیز 16.7 درصد رشد داشته و به 698 هزار تن رسیده است. 

واردات ال ان جی چین از آمریکا نیز در ماه جولای نسبت به ماه قبل 58.5 درصد کاهش داشته و به 141 هزار تن رسیده است. واردات چین از آمریکا در ماه ژوئن به بالاترین سطح خود در 25 ماه اخیر رسیده بود. واردات چین از اندونزی نیز نسبت به ماه قبل 88.4 درصد کاهش داشته است. 

آمارهای رسمی نشا می دهد واردات گاز طبیعی چین از طریق خط لوله نیز در ماه جولای به 2.31 میلیون تن رسیده که نسبت به سال قبل 23.2 درصد و نسبت به ماه قبل 9 درصد کاهش داشته است.

واردات گاز طبیعی چین از ماه مارس تاکنون به علت قیمتهای غیر رقابتی در مقایسه با قیمت ال ان جی، کاهش داشته است. 

واردات گاز طبیعی چین از ترکمنستان بزرگترین عرضه کننده نسبت به سال قبل 13.7 درصد کاهش ولی نسبت به ماه قبل 4.2 درصد افزایش داشته است. 

کل واردات گاز طبیعی چین نیز در ماه جولای به 7.35 میلیون تن رسیده که نسبت به سال قبل 6.9 درصد و نسبت به ماه قبل 11.8 درصد کاهش نشان می دهد. 

طی 7 ماه نخست امسال نیز واردات گاز طبیعی چین به 55.71 میلیون تن رسیده که نسبت به سال قبل 1.8 درصد رشد نشان می دهد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان