تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد کسری تجاری آمریکا در ماه جولای بار دیگر به رکورد جدیدی رسیده است.به گزارش رویترز، کسری تجاری آمریکا طی ماه گذشته دومین رکورد بی سابقه را ثبت کرده است. واردات آمریکا به خاطر رشد تقاضای خودرو به سطح قبل از بحران شیوع ویروس کرونا رسیده است.

بر اساس این گزارش وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد: کسری تجاری در ماه جولای به بیش از 79.3 میلیارد دلار رسیده است. این رقم در ماه ژوئن به 71 میلیارد دلار رسیده بود.نظرسنجی بلومبرگ از تحلیلگران اقتصادی پیش بینی کسری تجاری 72 میلیارد دلاری در ماه جولای را نشان می دهد. بالاترین کسری تجاری آمریکا با 79.5 میلیارد دلار در دسامبر 2018 میلادی ثبت شده است.

این گزارش نشان می دهد صادرات آمریکا در ماه جولای با رشد 11.8 درصدی نسبت به ژوئن روبرو شده و به 115 میلیارد دلار رسیده است. واردات آمریکا نیز با همین مقدار رشد به 194.3 میلیارد دلار رسیده است. این بالاترین رقم واردات آمریکا از ماه فوریه به شمار می رود.

رشد 44 درصدی واردات خودرو بیشترین نقش را در افزایش کسری تجاری آمریکا داشته است. صادرات آمریکا در ماه جولای نسبت به مدت مشابه سال قبل 15.9 درصد کاهش نشان می دهد.

گرچه ارزش مبادلات تجاری دو طرفه آمریکا از 276 میلیارد دلار در ژوئن به بیش از 309 میلیارد دلار رسیده ولی این رقم هنوز کمتر از سطح قبل از بحران شیوع ویروس کرونا است.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که کاهش ارزش دلار می تواند به نفع صادرکنندگان آمریکایی باشد زیرا افت ارزش دلار قیمت کالاهای آمریکایی را در بازارهای بی المللی رقابتی تر خواهد کرد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان