ادامه روند نزولی واردات زغال سنگ چین در ماه سپتامبر


تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد واردات زغال سنگ چین در ماه سپتامبر برای پنجمین ماه متوالی با کاهش روبرو شده است.به گزارش پلاتس، آمارهای اداره گمرک چین نشان می دهد واردات زغال سنگ این کشور طی ماه سپتامبر با 9.6 درصد کاهش نسبت به ماه قبل به 18.7 میلیون تن رسیده است.

بر اساس این گزارش منابع بازار اعلام کردند: ادامه نااطمینانی و نگرانی درباره محدودیت واردات زغال سنگ تاثیر زیادی بر افت واردات آن طی ماه های اخیر داشته است.

تحلیلگران ای ان زد در این باره تاکید کردند: واردات زغال سنگ چین برای پنجمین ماه متوالی با کاهش روبرو شده است زیرا چین به اعمال محدودیت های شدید علیه واردات ادامه داده است.

این گزارش افزود: واردات زغال سنگ چین طی ماه های ژانویه تا سپتامبر با 4.4 درصد کاهش نسبت به سال قبل به 239 میلیون تن رسیده است.

منابع بازار بر این باورند که نامشخص بودن سهمیه واردات زغال سنگ چین تا پایان سال 2020 بسیاری از تجار و واردکنندگان را با سردرگمی روبرو کرده است. 

این مساله فشار زیادی را نیز بر قیمت جهانی زغال سنگ وارد کرده است. پس از پایان تعطیلی های اکتبر در چین، منابع بازار همچنان منتظر اعلام سهیمه های جدید واردات زغال سنگ از سوی دولت چین هستند. 

با این حال تولید داخلی زغال سنگ در چین در ماه اوت به 330 میلیون تن رسیده است که نسبت به جولای 3 درصد رشد داشته ولی نسبت به مدت مشابه سال قبل با افت 0.1 درصدی روبرو شده است. 

تولید زغال سنگ چین طی ماه های ژانویه تا اوت امسال نیز به 2.45 میلیارد تن رسیده که نسبت به سال قبل 0.1 درصد کاهش نشان می دهد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان