تقاضای گازوئیل چین امسال رکورد جدیدی ثبت می کند


تحلیلگران بازار انرژی بر این باورند که رونق فعالیت های صنعتی و افزایش حمل و نقل جاده ای موجب رشد فزاینده تقاضای گازوئیل چین در سال 2020 میلادی خواهد شد.به گزارش رویترز، بسته های محرک اقتصادی و مالی دولت چین موجب رونق نسبی فعالیت های صنعتی و افزایش حمل و نقل جاده ای شده و این مساله می تواند موجب رشد چشمگیر تقاضای گازوئیل چین در سال 2020 میلادی شود.

بر اساس این گزارش تحلیلگران موسسه SIA Energy  می گویند: رونق اقتصادی چین و بسته محرک مالی دولت برای تحریک پروژه ها و فعالیت های زیرساختی، می تواند موجب افزایش فزاینده تقاضای انرژی به خصوص گازوئیل برای ماشین آلات سنگین شود. رشد حمل و نقل جاده ای نیز عامل مهمی در افزایش تقاضای گازوئیل خواهد بود.

پیش بینی می شود مصرف گازوئیل در چین در سال 2020 بیش از 60 تا 90 هزار بشکه در روز افزایش یافته و به 3.8 تا 4.1 میلیون بشکه در روز برسد. دستیابی به این رقم نشانگر شکسته شدن رکوردهای قبلی مصرف گازوئیل در چین خواهد بود. موسسه IHS Markit نیز پیش بینی کرده است که فروش کامیون های سنگین در چین نیز امسال با افزایش روبرو خواهد شد.

با این حال تحلیلگران پیش بینی می کنند تقاضای بنزین چین امسال با تغییر چندانی روبرو نمی شود و این احتمال وجود دارد که تقاضای بنزین این کشور با افت ناچیزی همراه گردد. افت شدید سفرهای هوایی نیز موجب خواهد شد تا تقاضا برای سوخت هواپیما در چین با کاهش شدیدی روبرو شود. گرچه پروازهای داخلی چین تاحدی افزایش داشته است ولی پروازهای بین المللی با افت شدیدی روبرو است. 

آمارهای رسمی نشان می دهد واردات نفت خام چین در شش ماه نخست 2020 علی رغم شیوع ویروس کرونا با رشد 10 درصدی روبرو بوده و به 10.95 میلیون بشکه در روز رسیده است. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان