ادامه نگرانی ها درباره قرنطینه شانگهای و افزایش نرخ بهره آمریکا فشار زیادی را بر قیمت جهانی نفت وارد کرده است.

قیمت نفت در آغاز مبادلات امروز دوشنبه در حالی کاهش یافت که نگرانی ها درباره قرنطینه چین به خاطر افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا و افزایش نرخ بهره آمریکا چشم انداز تقاضای جهانی انرژی را تیره و تار کرده است.

تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که افزایش نرخ بهره آمریکا و قرنطینه چین می تواند به ضرر رشد اقتصادی جهان و تقاضای سوخت باشد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 1.90 دلار کاهش به 104.75 دلار رسیده و هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با 1.89 دلار افت 100.18 دلار داد و ستد شده است.

قیمت هر دو نفت طی هفته گذشته با افت 5 درصدی روبرو شد که علت اصلی آن نگرانی ها درباره وضعیت تقاضای جهانی انرژی بوده است.

به نظر می رسد سرمایه گذاران بین المللی برای افزایش سریع و متوالی نرخ بهره آمریکا و ادامه تدابیر قرنطینه ای در چین آماده شده اند.

برخی تحلیلگران معتقدند که تشدید بحران اوکراین و تحریم نفتی روسیه از سوی اتحادیه اروپا مانع از افت قیمت نفت به زیر 90 دلار خواهد شد.

جروم پاول رئیس فدرال رزرو آمریکا رسما اعلام کرده است که افزایش 0.5 درصدی نرخ بهره در نشست ماه می روی میز خواهد بود و این مساله بررسی خواهد شد.

بانک مورگان استنلی نیز پیش بینی کرده است که قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال تا 3 ماه سوم امسال به بیش از 130 دلار خواهد رسید که علت اصلی آن کاهش عرضه و تولید از سوی روسیه و ایران خواهد بود.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان