افزایش تولید مس و آلومینیوم چین در ماه های ژانویه و فوریه

افزایش تولید مس و آلومینیوم چین

صادرات مس چین


تازه ترین آمارهای رسمی نشان دهنده افزایش تولید مس و آلومینیوم چین طی ماه های ژانویه و فوریه 2020 میلادی هستند. به گزارش اسکراپ رجیستر، تولید مس تصفیه شده چین در دو ماه نخست امسال با 2.8 درصد افزایش نسبت به سال قبل به بیش از 1.527 میلیون تن رسیده است.

البته شیوع ویروس کرونا موجب شده تا تولید روزانه مس چین نسبت به دسامبر با افت 15 درصدی روبرو شود. چین بزرگترین مصرف کننده مس جهان به شمار می رود. آمارهای رسمی همچنین نشان می دهد تولید روی در چین مانند افزایش تولید مس و آلومینیوم چین ، در ماه های ژانویه و فوریه با 12.9 درصد رشد به بیش از 1.04 میلیون تن رسیده است.

تولید سرب در چین مانند دیگر کالاهای اقتصادی این کشور نیز در این مدت با 10.3 درصد افزایش همراه شده است. تولید آلومینیوم نیز با 2.4 درصد افزایش در دو ماه نخست 2020 میلادی به 5.85 میلیون تن رسیده است. افزایش تولید فلزات غیر فولادی در چین در شرایطی است که تقاضا به علت شیوع ویروس کرونا در این مدت با کاهش روبرو شده است.

چین بزرگترین تولید کننده آلومینیوم جهان به شمار می رود. آمارهای رسمی نشان می دهد تولید 10 فلز غیر آهنی و فولادی چین شامل مس، روی، سرب، نیکل و آلومینیوم در دو ماه نخست امسال با 2.2 درصد افزایش به 9.35 میلیون تن رسیده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان