تازه ترین آمارهای رسمی نشان می دهد واردات مس چین در ماه مارس 2021 میلادی نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد چشمگیری روبرو شده است.به گزارش رویترز، آمارهای گمرک چین حاکی است واردات مس در ماه مارس نسبت به سال قبل 25 درصد رشد داشته و این عامل می تواند تاثیر مهمی بر تحولات بازار جهانی مس داشته باشد.بر اساس این گزارش افزایش تقاضای داخلی در بازار چین مهمترین عامل رشد فزاینده واردات مس این کشور بوده است.

اداره گمرک چین اعلام کرد: واردات مس این کشور در ماه مارس به بیش از 552317 تن رسیده است. این رقم در مارس سال گذشته به 441926 تن رسیده بود. واردات مس چین نسبت به فوریه که به 410040 تن رسیده بود بیش از 34.7 درصد رشد داشته است. واردات مس چین در ماه فوریه امسال به پایین ترین سطح در 13 ماه اخیر رسیده بود.چین بزرگترین مصرف کننده مس جهان به شمار می رود. تولیدات صنعتی چین در ماه مارس نیز با رشد سریعتری روبرو شده است. افزایش دمای هوا همچنین موجب شده است تا فعالیت در بخش ساخت و ساز نیز با افزایش چشمگیری همراه شود.

آمارهای رسمی نشان می دهد واردات مس چین در سه ماه نخست امسال به بیش از 1.44 میلیون تن رسیده که نسبت به سال قبل با رشد 11.9 درصدی مواجه شده است. این بالاترین رکورد واردات مس چین در سه ماه نخست از سال 2008 میلادی به شمار می رود.به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، برطرف شدن محدودیت های لجستیکی عامل مهمی برای رشد چشمگیر واردات مس چین در ماه مارس بوده است. 

بهبود وضعیت اقتصادی چین پس از مهار نسبی بحران شیوع ویروس کرونا نیز عامل مهمی برای افزایش چشمگیر تقاضای مس بوده است. واردات کنستانتره مس چین نیز در ماه مارس به بیش از 2.17 میلیون تن رسیده که یک رکورد جدید به شمار می رود. واردات کنستانتره مس نسبت به مدت مشابه سال قبل 22 درصد و نسبت به فوریه امسال 20.5 درصد افزایش داشته است. واردات کنستانتره مس چین در سه ماه نخست امسال با 7.4 درصد افزایش به بیش از 5.96 میلیون تن رسیده است. این بالاترین واردات کنستانتره مس چین در سه ماه نخست از سال 2008 به شمار می رود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان