کنفرانس جهانی مس: پاندمی کرونا فشار زیادی بر تولید جهانی مس تا 2023 وارد می کند


یک تحلیلگر ارشد کنفرانس جهانی مس پیش بینی کرده است که تاثیرات منفی شیوع ویروس کرونا تا سال 2023 میلادی  بر تولید جهانی مس احساس خواهد شد.به گزارش پلاتس، وانسا داویدسون مدیر بخش تحقیقات کنفرانس جهانی مس در اظهاراتی هشدار داده است که تاثیر پاندمی کرونا احتمالا تا سال 2023 میلادی فشار زیادی بر تولید جهانی مس وارد می کند.

بر اساس این گزارش وی افزود: بسیاری از شرکتهای مس جهان مجبورند برای حفاظت از کارکنان خود، فعالیت بخش تولید را کاهش دهند و این مساله تاثیر مهمی بر افت تولید جهانی مس تا سال 2023 خواهد داشت. این تحلیلگر ارشد بین المللی تاکید کرد: قرنطینه های اعمال شده از سوی دولت های جهان موجب افت 500 هزار تنی تولید مس در سال 2020 میلادی شده است به خصوص در معادن قاره آمریکا. پرو دومین کشور بزرگ تولیدکننده مس جهان در سال گذشته با افت 15 درصدی تولید مس روبرو شده و در واقع بیشترین آسیب را از بحران کرونا متحمل شده است.

این در حالی است که برآوردهای اولیه نشان می داد احتمالا تولید جهانی مس در سال 2020 با افت 900 هزار تنی روبرو شود ولی رونق سریع تولید مس در معادن جهان موجب شد تا این رقم به 500 هزار تن کاهش یابد.داویدسون گفت: گرچه پیش بینی می شود تولید جهانی مس امسال با رشد 2.5 درصدی روبرو شود ولی تصمیم اتخاذ شده از سوی شرکتهای معدنی برای به تاخیر انداختن بهره برداری از فعالیت های مهم و کلیدی برای حفاظت از سلامتی کارکنان، به این معناست که تاثیر پاندمی کرونا بر تولید مس طی سال های آینده نیز احساس خواهد شد.

اریک هایملیچ تحلیلگر ارشد کنفرانس جهانی مس نیز گفت: با توجه به تمایل جهانی برای کاهش گازهای آلاینده و گلخانه ای، تقاضا برای مس طی سال های آینده رشد فزاینده ای خواهد داشت و رشد تقاضا فراتر از رشد تولید خواهد بود.وی افزود: پیش بینی می شود شکاف بین عرضه و تقاضای جهانی مس تا سال 2031 میلادی به بیش از 5.9 میلیون تن خواهد رسید. برای جبران این کمبود عرضه و تولید در بازار جهانی مس، به بیش از 100 میلیارد دلار سرمایه گذاری جدید نیاز خواهد بود.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان