نکات مهم کنفرانس اطلاع رسانی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی


 

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در خصوص لاستیک سهند چنین اعلام کرد :

  • با عنایت به محدودیتهای بوجود آمده در اثر تحریم های ظالمانه علیه کشور و عدم همکاری شرکتهای معتبر اروپایی ، و همچنین محدودیتهای بوجود آمده در اثر شیوع ویروس کرونا خصوصا برای خرید تجهیزات و ماشین آلات چینی  و لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در سطح بین المللی، اجرای طرح توسعه تولید تسمه نقاله سیمی ، افزایش ظرفیت تسمه نقاله منجید دار در مراحل اولیه قرار دارد . طبق برنامه ریزی اولیه مقرر بود طرح مزبور تا پایان سال جاری به بهره برداری برسد که احتمال تعویق آن با عنایت به محدودیت های فوق الاشاره وجود دارد .
  • اخباری مبنی بر مذاکرات انجام شده از سوی واحد بازرگانی سهند با برخی تولیدکنندگان فولاد کشور وجود دارد . و شنیده ها حاکی از آن است که برای حمایت از ساخت داخل محصولات طرح توسعه ، معادل 20 میلیارد تومان از تولید تسمه نقاله سیمی سهند را پیش خرید کرده اند ، لیکن تا کنون قرارداد رسمی فی مابین دو شرکت منعقد نگردیده است ، بدیهی است در صورت انعقاد قرارداد ، مراتب و آثار مالی بنحو مقتضی از طریق شرکت صنایع لاستیکی سهند به اطلاع سهامداران خواهد رسید . 
  • سهام متعلق به شرکت سرمایه گذاری صنایع لاستیکی سهند با ارزش بازار و بدون انتقال وجه به شرکت اصلی ( صنایع لاستیکی سهند ) منتقل گردیده است و لذا وجه نقد آزاد از بابت این نقل و انتقالات عاید شرکت نگردیده است . 
  • تعیین قیمت محصولات شرکت صنایع لاستیکی سهند بر عهده کمیسیون معاملات و هیات مدیره محترم است و راهبرد متخذه در این خصوص ، حفظ حاشیه سود در میان مدت و بلند مدت با توجه به رشد قیمت نهاده های تولید می باشد . 

شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در ارتباط با شرکت داروسازی شهید قاضی چنین توضیح داد :

  • در حال حاضر کلیه مدارک و مستندات لازم جهت پذیرش ( شرکت داروسازی شهید قاضی ) در شرکت فرابورس تهیه گردیده است و در صورت توافق در میزان و درصد عرضه ، در ماههای آتی مراحل پذیرش در فرابورس میسر خواهد شد . 
  • در خصوص پروژه بخش آمپول جدید آمپول سازی شرکت ، طبق هماهنگی های صورت گرفته در تیرماه سال جاری با شروع انتقال ماشین آلات تولید آمپول و نصب سیستم های تاسیساتی مرتبط ، پروژه تکمیل شده و سه دستگاه تولیدی موجود جابجا گردیده و بخش جدید که بر اساس آخرین دستاوردهای GMP طراحی و ساخته شده است ، در ماههای آتی آماده افتتاح و شروع بهره برداری می باشد . 
  • در خصوص طرح توسعه و بازسازی بخش جدید سرم سازی ، متاسفانه علی رغم جلسات متعدد ، پیگیری و مکاتبات انجام گرفته با سازمان غذا و دارو ، در حال حاضر اجازه تعطیلی چهار ماهه و شروع بازسازی توسعه بخش سرم سازی و محلول سازی شرکت را نداده و زمان دقیقی برای پروژه قابل تعیین نیست . در خصوص خرید خط جدید سرم سازی که منجر به افزایش تولید 30 درصد خواهد شد ، به دلیل مشکلات بانکی و عدم تخصیص ارز از سوی بانک مرکزی با گذشت قریب به 10 ماه از اقدام این شرکت ، فعلا فرآیند خرید و ساخت خط مذکور آغاز نگردیده است .
  • موجودی ماده اولیه شرکت کفاف موجودی جهت تولید مستمر مطابق برنامه تولید وجود دارد .

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان