بررسی پلاتس نشان داد: کاهش پایبندی اوپک پلاس به تعهدات کاهش تولید نفت در جولای


تازه ترین بررسی و تحقیق پلاتس نشان می دهد پایبندی اوپک پلاس به تعهدات کاهش تولید نفت در ماه جولای کاهش داشته است.عربستان سعودی و سایر کشورهای خلیج فارس در ماه جولای به کاهش بیشتر و داوطلبانه تولید نفت خود پایان داده اند و برخی کشورهای اوپک پلاس نیز به سهمیه های تولید خود پایبند نبوده و بیشتر از سهمیه های تعیین شده نفت تولید کرده اند.

بر اساس گزارش پلاتس، پایبندی 22 کشور عضو اوپک پلاس به تعهدات کاهش تولید نفت در ماه جولای به کمتر از 96 درصد رسیده است، این رقم در ماه ژوئن به بیش از 106 درصد رسیده بود. تولید نفت اوپک پلاس در ماه جولای با افزایش 1.1 میلیون بشکه در روز روبرو شده است.

پیش بینی می شود تولید نفت اوپک پلاس در ماه اوت نیز با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد. به نظر می رسد با افزایش تقاضای جهانی نفت، تولید اوپک پلاس نیز در ماه اوت 2 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت. از سوی دیگر برخی کشورهای اوپک پلاس مثل عراق نیجریه آنگولا و قزاقستان زیر فشار زیادی از سوی سایر کشورها قرار دارند تا به تعهدات کاهش تولید نفت پایبند باشند. 

عراق قول داده است تا تولید نفت خود را در ماه های اوت و سپتامبر 400 هزار بشکه کاهش دهد. آنگولا و قزاقستان نیز سعی کرده اند تا طی ماه جولای پایبندی بیشتری به تعهدات کاهش تولید نفت داشته باشند. وزرای نفت عربستان عراق امارات کویت عمان و بحرین در بیانیه مشترک 7 اوت اعلام کردند که از نشانه های رشد و رونق در اقتصاد جهانی راضی و خرسند هستند، این رشد و رونق به واسطه تلاش های صورت گرفته از سوی کشورهای جهان برای بازگشایی اقتصادهای خود بوده است.

کمیته نظارت بر بازار نفت به ریاست روسیه و عربستان سعودی قرار است 18 اوت تشکیل جلسه دهد تا میزان پایبندی اعضای اوپک پلاس به سهمیه های تولید نفت را بررسی کند.

تولید نفت 13 کشور عضو اوپک در ماه جولای به 23.39 میلیون بشکه در روز رسیده است که نسبت به ژوئن 1.08 میلیون بشکه افزایش داشته است.

بررسی های پلاتس نشان می دهد میزان پایبندی 10 کشور عضو اوپک به سهمیه های تولید نفت در ماه جولای به 94 درصد رسیده است. 

تولید عربستان با 870 هزار بشکه افزایش به 8.45 میلیون بشکه در روز رسیده است. تولید نفت کویت و امارات نیز پس از کاهش چشمگیر در ماه ژوئن، بار دیگر با افزایش روبرو شده است.

تولید عراق نیز با 70 هزار بشکه افزایش نسبت به ماه قبل به 3.77 میلیون بشکه در روز رسیده است. سهمیه تولید نفت عراق از سوی اوپک پلاس 3.59 میلیون بشکه تعیین شده است.

پایبندی کشورهای غیر اوپک به سهمیه های تولید نفت نیز به 99 درصد رسیده است. تولید نفت روسیه در ماه جولای به طور متوسط به 8.59 میلیون بشکه در روز رسیده است. سهمیه این کشور از سوی اوپک پلاس 8.49 میلیون بشکه در روز بوده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان