نگرانی ها درباره کاهش رشد اقتصادی آلمان در سال 2021


بانک مرکزی آلمان در تازه ترین گزارش خود نسبت به کاهش رشد اقتصادی این کشور ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش رویترز، بانک مرکزی آلمان اعلام کرده است که رشد اقتصادی این کشور امسال احتمالا کمتر از پیش بینی های اولیه خواهد بود و گسترش مجدد ویروس کرونا در فصل پاییز می تواند فشار زیادی را بر اقتصاد آلمان وارد کند.

بر اساس این گزارش بانک مرکزی آلمان قبل از این پیش بینی کرده است که رشد اقتصادی این کشور در سال 2021 میلادی به 3.7 درصد برسد و این رقم در سال 2022 میلادی به 5.2 درصد خواهد رسید ولی آمارهای جدید منتشر شده از بخش های مختلف اقتصادی آلمان ناامید کننده بوده و پیش بینی می شود اقتصاد این کشور نتواند به اهداف تعیین شده دست یابد.

با این حال به نظر می رسد کاهش محدودیت های کرونایی موجب رشد و رونق بخش خدمات و بازرگانی در فصل تابستان شود. کاهش این محدودیت ها موجب افزایش درآمد بخش گردشگری شده است.

بانک مرکزی آلمان افزود: ممکن است با افزایش موارد ابتلا به ویروس کرونا در فصل پاییز محدودیت های کرونایی مجددا اعمال شود ولی این محدودیت ها به شدت ماه های قبل نخواهد بود.

کاهش نرخ واکسیناسیون و شیوع گسترده سویه دلتای کرونا یک تهدید جدی و بزرگ برای اقتصاد آلمان به شمار می رود.

بانک مرکزی آلمان پیش بینی کرده است نرخ تورم این کشور تا پایان امسال به 5 درصد خواهد رسید که این رقم بسیار بیشتر از هدف تعیین شده 2 درصدی از سوی بانک مرکزی اروپا است.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان