حمایت 650 میلیارد دلاری صندوق بین المللی پول از اقتصاد جهانی


رئیس صندوق بین‌المللی پول از اختصاص ۶۵۰ میلیارد دلار از ذخایر مالی این نهاد برای حمایت از رشد و رونق اقتصاد جهان خبر داده است.

به گزارش رویترز، کریستالینا جورجیوا رئیس صندوق بین‌المللی پول در اظهاراتی گفت: این نهاد مالی بین المللی 650 میلیارد دلار از ذخایر پولی‌خود را برای حمایت از اقتصاد جهانی در بحبوحه شیوع ویروس کرونا اختصاص داده است.

این بزرگترین برداشت از ذخایر ارزی صندوق بین المللی پول به شمار می رود که نقدینگی لازم برای حمایت از رشد و رونق اقتصادی جهان را فراهم می کند.  

جورجیوا افزود: اختصاص این کمک مالی 650 میلیارد دلاری، حمایتی از اقتصاد جهان به شمار می رود و اگر عاقلانه به کار گرفته شود، فرصتی فوق‌العاده‌ای برای مبارزه با این بحران بی‌سابقه است.

صندوق بین المللی پول با ابراز نگرانی در مورد وضعیت اقتصادی جهان اعلام کرده است که این کمک مالی به کشورهای ثروتمند اجازه می‌دهد به کسانی که از همه گیری کرونا آسیب دیده‌اند کمک کند و در عین حال دورنمای اقتصاد جهان را بهبود بخشد.

کشورهای عضو صندوق بین المللی پول از این کمک ها با توجه به سهمشان در این صندوق دریافت خواهند کرد.

جورجیوا اعلام کرد 275 میلیارد دلار از این پول به اقتصادهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه می‌رسد و 21 میلیارد دلار به کشورهای کم درآمد راه می‌یابد.

جورجیوا گفت صندوق بین‌المللی پول از کشورهای ثروتمند خواسته این پول را به کشورهای فقیری که به آن نیاز دارند هدایت کنند.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان