دفتر بودجه کنگره: کسری بودجه آمریکا امسال به 3 تریلیون دلار می رسد


دفتر بودجه کنگره آمریکا پیش بینی کرده است کسری بودجه این کشور در سال 2021 میلادی به بیش از 3 تریلیون دلار خواهد رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هیل، دفتر بودجه کنگره آمریکا در تازه ترین تحلیل خود پیش بینی کرد، کسری بودجه این کشور طی ده سال آینده بالاتر از یک تریلیون دلار در سال خواهد بود.

بر اساس این گزارش کسری بودجه آمریکا امسال نیز به بیش از 3 تریلیون دلار خواهد رسید.

پیش بینی جدید نشان می دهد کسری بودجه آمریکا نسبت به سال 2020 با افت 130 میلیارد دلاری روبرو شده ولی نسبت به سال 2019 میلادی با رشد 3 برابری همراه خواهد بود.

این رقم دومین کسری بودجه بالای دولت آمریکا از سال 1945 میلادی به شمار می رود و معادل 13 درصد تولید ناخالص داخلی آمریکا است.

به اعتقاد تحلیلگران اقتصادی، تبعات منفی ناشی از شیوع ویروس کرونا و تدابیر اتخاذ شده از سوی دولت آمریکا برای مقابله با این بحران، تاثیر زیادی بر افزایش چشمگیر کسری بودجه داشته است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین و جو بایدن رئیس جمهور فعلی آمریکا تاکنون در مجموع 6 تریلیون دلار بودجه برای حمایت از اقتصاد و اشتغال این کشور در بحبوحه شیوع ویروس کرونا تصویب و اجرا کرده اند.

دفتر بودجه کنگره آمریکا پیش بینی کرده است رشد اقتصادی این کشور در سال 2021 میلادی نیز به بیش از 7.4 درصد خواهد رسید. این رقم در سال های 2026 تا 2031 میلادی نیز به طور متوسط به 1.6 درصد می رسد.

نرخ تورم آمریکا نیز امسال به 2.8 درصد خواهد رسید.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان