آمارهای رسمی جدید نشان می دهد کسری تجاری آمریکا در ماه می بار دیگر با افزایش چشمگیری روبرو شده است.

به گزارش بلومبرگ، کسری تجاری آمریکا در ماه می با رشد 3.1 درصدی نسبت به ماه قبل از آن همراه شده و به بیش از 71.2 میلیارد دلار رسیده است.

بر اساس این گزارش رشد سریعتر واردات نسبت به صادرات، موجب شده است تا کسری تجاری آمریکا برای دومین بار با یک رکورد جدید روبرو شود.

وزارت بازرگانی آمریکا اعلام کرد: کسری تجاری این کشور طی ماه می با 3.1 درصد رشد به بیش از 71.2 میلیارد دلار رسیده است. این رقم در ماه آوریل به 69.1 میلیارد دلار رسیده بود.

صادرات آمریکا در این مدت با 0.6 درصد رشد به 206 میلیارد دلار رسیده و واردات نیز با 1.3 درصد افزایش به بیش از 277.3 میلیارد دلار رسیده است.

گرچه بهبود اوضاع اقتصادی کشورهای مختلف موجب افزایش تقاضا برای کالاها و خدمات آمریکایی شده ولی کاهش محدودیت های کرونایی در آمریکا موجب افزایش خرید مصرف کنندگان در این کشور و در نتیجه رشد چشمگیر واردات شده است.

مشکلات لجستیکی ناشی از شیوع ویروس کرونا زنجیره‌های جهانی عرضه را مختل کرده و باعث تاخیر در بنادر، کمبود کانتینرها و افزایش هزینه های کشتیرانی شده است.

رشد صادرات آمریکا بیشتر به خاطر افزایش فروش محصولات نفتی، محصولات پتروشیمی و گاز طبیعی بوده و افزایش واردات نیز در نتیجه افزایش قیمت فروش نفت خام بوده است.

 صادرات خودروی آمریکا در این مدت 4.6 درصد کاهش داشته و به 11.4 میلیارد دلار رسیده است، در حالی که واردات خودرو با توجه به کمبود جهانی ریزتراشه ها، تا 29.2  میلیارد دلار افت داشته است.

انتهای پیام /

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان