پیش بینی رشد اقتصادی شارپ آمریکا در سال 2021


صندوق بین المللی پول در تازه ترین گزارش خود پیش بینی درباره رشد اقتصادی آمریکا در سال 2021 میلادی را افزایش داده است.

به گزارش رویترز، صندوق بین المللی پول پیش بینی کرد، رشد اقتصادی آمریکا در سال 2021 میلادی به طور شارپ و سریع به بیش از 7 درصد خواهد رسید که علت اصلی آن رها شدن ایالات متحده از بحران شیوع ویروس کرونا و اجرای برنامه های گسترده دولت بایدن برای افزایش هزینه های دولت به خصوص در پروژه های عمرانی است.

بر اساس این گزارش تازه ترین پیش بینی صندوق بین المللی پول، سریعترین رشد اقتصادی آمریکا از سال 1984 میلادی به شمار می رود. صندوق بین المللی پول در گزارش آوریل خود رشد 4.6 درصدی را برای اقتصاد آمریکا پیش بینی کرده بود.

صندوق بین المللی پول پیش بینی درباره رشد اقتصادی آمریکا در سال 2022 میلادی را نیز به 4.9 درصد افزایش داده است. این رقم نیز پیش از این 3.5 درصد اعلام شده بود.

پیش بینی صندوق بین المللی پول بر این اساس اعلام شده است که کنگره آمریکا با طرح دولت بایدن برای افزایش هزینه و سرمایه گذاری در پروژه های زیرساختی و عمرانی موافقت کند.

رئیس صندوق بین المللی پول نیز در اظهاراتی گفت: بسته های محرک مالی و اقتصادی موجب افزایش تقاضا در کوتاه مدت در اقتصاد آمریکا خواهد شد و تولید ناخالص داخلی این کشور را طی سال های 2022 تا 2024 میلادی به میزان 5.25 درصد افزایش خواهد داد.

صندوق بین المللی پول در ادامه ضمن اشاره به افزایش فشارهای تورمی در آمریکا، افزود: پیش بینی می شود شاخص هزینه های مصرف کننده در اقتصاد آمریکا تا پایان امسال نزدیک به 4 درصد باشد.

انتهای پیام /

 

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان