بانک گلدمن ساکس: بازار نفت تا پایان امسال با کمبود 5 میلیون بشکه عرضه روبرو خواهد شد


بانک آمریکایی گلدمن ساکس پیش بینی کرده است که بازار جهانی نفت تا پایان سال 2021 میلادی روزانه با 5 میلیون بشکه کمبود عرضه روبرو می شود.

به گزارش اویل پرایس، بانک آمریکایی گلدمن ساکس در تحلیلی درباره چشم انداز بازار انرژی نوشت: بازار تا پایان سال جاری میلادی با کمبود 5 میلیون بشکه نفت در روز روبرو خواهد شد. تقاضای نفت در شش ماه دوم امسال با رشد 2.2 میلیون بشکه در روز مواجه می شود.

بر اساس این گزارش افزایش چشمگیر تقاضای نفت در شش ماه دوم امسال به معنای آن است که اوپک پلاس باید برای جبران کمبود عرضه، تولید خود را افزایش دهد زیرا سایر تولیدکنندگان عمده نفت برای افزایش عرضه و تولید خود با چالش های زیادی روبرو هستند.

تحلیلگران انرژی بر این باورند که اگر اوپک پلاس نتواند تولید خود را در شش ماه دوم امسال افزایش دهد، قیمت نفت تا پایان امسال با رشد فزاینده ای روبرو خواهد شد.

اوپک پلاس قرار است در نشست پنجشنبه خود درباره سیاست های تولید و افزایش احتمالی عرضه تصمیم گیری کند. به نظر می رسد این بار هم روسیه و عربستان اختلاف نظرهای زیادی درباره سیاست تولید نفت دارند ولی پیش بینی می شود این دو رهبر بزرگ بازار انرژی در نهایت با یکدیگر به توافق خواهند رسید.

بانک گلدمن ساکس قبلا پیش بینی کرده است که قیمت هر بشکه نفت تا پایان امسال به 80 دلار خواهد رسید. افزایش تقاضا و کمبود عرضه مهمترین عامل رشد احتمالی قیمت نفت خواهد بود.

گلدمن ساکس پیش بینی کرده است که اوپک پلاس از ماه آینده سطح تولید خود را 500 هزار بشکه در روز افزایش خواهد داد.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان