افزایش چشمگیر قیمت نفت به بالاترین سطح در 32 هفته اخیر


به دنبال بی نتیجه ماندن مذاکرات اوپک پلاس درباره سطح جدید تولید، قیمت جهانی نفت با رشد چشمگیری روبرو شده است.

به گزارش رویترز، قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز سه شنبه به بیش از 77.5 دلار رسید که بالاترین رکورد در 32 هفته اخیر به شمار می رود.

بر اساس این گزارش شکست مذاکرات کشورهای عضو اوپک پلاس برای تعیین سطح جدید تولید، عامل اصلی افزایش چشمگیر قیمت جهانی نفت بوده است.

نشست اوپک پلاس برای دستیابی به اجماع نهایی بر سر میزان تولید نفت طی ماه های آینده 2021 و همین طور سال 2022 میلادی به نتیجه نهایی نرسیده است.

امارات متحده عربی در حالی مانع دستیابی اوپک پلاس به توافق نهایی شده است که عربستان و روسیه و سایر اعضای اوپک با افزایش 2 میلیون بشکه ای تولید در شش ماه دوم امسال موافقت کرده بودند.

 سریع‌ترین تاثیر این شکست این است که سازمان کشورهای صادرکننده نفت و متحدانش تولید خود را برای ماه اوت افزایش نمی‌دهند. بنابراین با وجود بهبود تقاضا، اقتصاد جهان با کمبود نفت مواجه خواهد شد.

 البته این شرایط قابل تغییر است و اوپک پلاس می ‌تواند در هر زمانی مذاکرات را از سر بگیرد. با توجه به افزایش 50 درصدی قیمت نفت از ابتدای سال جاری میلادی و نزدیک شدن آن به 80 دلار در هر بشکه، این ائتلاف تحت فشار بیشتری از طرف کشورهای مصرف‌کننده‌ای قرار دارد که نگران افزایش تورم هستند.

انتهای پیام /

 

 

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان