قطر پترولیوم پیش بینی کرد: تقاضای جهانی گاز تا سال 2040 به اوج خود خواهد رسید


شرکت قطر پترولیوم بزرگترین تولیدکننده گاز مایع طبیعی جهان پیش بینی کرده است تقاضای گاز دنیا تا سال 2040 میلادی به اوج خود خواهد رسید.

به گزارش اویل پرایس، در حالی که آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرده است تقاضای جهانی گاز در سال 2025 میلادی به اوج خواهد رسید، شرکت قطر پترولیوم در تازه ترین تحلیل خود برآورد کرده است که سال 2040 میلادی مصرف گاز دنیا به نقطه اوج خود نزدیک خواهد شد.

بر اساس این گزارش قطر پترولیوم افزود: تقاضای گاز تا سال 2040 میلادی هر سال 1.5 درصد افزایش خواهد یافت و مصرف گاز تا دو دهه آینده افزایش چشمگیری را تجربه خواهد کرد.

کاهش سهم زغال سنگ در مصرف جهانی انرژی، تاثیر زیادی بر افزایش مصرف گاز طبیعی طی سال های آینده خواهد داشت.

این شرکت قصد دارد 10 میلیارد دلار برای راه اندازی پروژه های توسعه ای سرمایه گذاری کند. گاز طبیعی می تواند نقش مهمی در جایگزینی انرژی های پاک به جای سوخت های فسیلی داشته باشد.

این در حالی است که آژانس بین المللی انرژی پیش بینی کرده است که تلاش کشورهای مختلف برای صفر کردن تولید کربن تا سال 2050 میلادی موجب خواهد شد مصرف گاز طبیعی تا اواسط قرن 21 بیش از 55 درصد کمتر از 2020 شود.

 پیش بینی قطر پترولیوم تضاد زیادی با آژانس بین‌المللی انرژی دارد و بسیار خوشبینانه تر است. این تولید کننده قطری انتظار دارد کاهش تولید گاز در برخی کشورها تقاضا برای واردات آن را افزایش دهد.  این شرکت رشد بازار گاز طبیعی مایع را تا 2040 سالانه 3.6 درصد تخمین می‌زند.

 قطر در حال افزایش قابل توجه تولید این سوخت مایع بوده و قیمت فروش آن را برای خارج کردن رقبا از بازار پایین آورده است. هزینه سرمایه‌ای قطر پترولیوم از 2021 تا 2025 حدود 60 میلیارد دلار خواهد بود.

انتهای پیام /

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان