آژانس بین المللی انرژی خبر داد: افت 80 میلیارد دلاری سرمایه گذاری در صنعت برق جهان


افت 80 میلیارد دلاری سرمایه گذاری مدیر کل آژانس بین المللی انرژی بر این باور است که سرمایه گذاری در صنعت برق جهان در سال 2020 میلادی با افت 80 میلیارد دلاری روبرو خواهد شد. به گزارش پلاتس، فاتح بیرول مدیر کل آژانس بین المللی انرژی تاکید کرد: در حالی که پیش بینی می شود در سال 2020 میلادی صنعت انرژی جهان به طور کلی با افت 400 میلیارد دلاری سرمایه گذاری روبرو شود، سهم صنعت برق از این افت سرمایه گذاری 80 میلیارد دلار خواهد بود.

وی در ادامه افزود: در حالی که در ابتدای سال 2020 بسیاری از شرکتها و سرمایه گذاران امیدوار بودند که امسال با رشد و رونق سرمایه گذاری در صنعت برق روبرو شویم ولی بحران اقتصادی ناشی از شیوع ویروس کرونا این انتظارات و امیدواری ها را نقش برآب کرده است.

در سال 2019 اقتصاد های توسعه یافته ، اقتصاد های در حال توسعه و چین بیش از 757 میلیارد دلار در شبکه های انتقال برق، انرژی های تجدیدپذیر، نیروگاه های هسته ای و فسیلی سرمایه گذاری کردند.

پیش بینی می شود سرمایه گذاری در صنعت برق جهان امسال به 678 میلیارد دلار خواهد رسید که نشانگر افت 79 میلیارد دلاری نسبت به سال قبل است.

بیرول اظهار داشت: سرمایه گذاری جهانی در شبکه انتقال برق امسال 25 میلیارد دلار معادل 9 درصد کاهش خواهد یافت، این رقم در سال 2019 میلادی به بیش از 273 میلیارد دلار رسیده بود.

پیش بینی می شود سرمایه گذاری در نیروگاه های فسیلی نیز امسال با افت 15 درصدی روبرو خواهد شد. در حالی که سرمایه گذاری در نیروگاه هایی که با زغال سنگ کار می کند، پیش از این با افت محسوسی روبرو شده، این روند در سال 2020 نیز ادامه خواهد داشت.

این گزارش نشان می دهد سرمایه گذاری در انرژی های تجدیدپذیر نیز امسال بیش از 10 درصد کاهش خواهد یافت.

آمارها نشان می دهد در سال 2019 میلادی بیش از 311 میلیارد دلار در بخش انرژی های تجدیدپذیر سرمایه گذاری شده و این رقم امسال با 30 میلیارد دلار کاهش به 281 میلیارد دلار خواهد رسید.

بیشترین کاهش سرمایه گذاری در این بخش مربوط به اقتصاد های توسعه یافته خواهد بود به طوری که این کشورها در سال 2019 میلادی 150 میلیارد دلار در انرژی های تجدیدپذیر سرمایه گذاری کرده اند و این رقم امسال به 130 میلیارد دلار می رسد.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان