تحولات بازار متانول آسیا در هفته ای که گذشت


 

تحولات بازار متانول آسیا

تازه ترین تحلیل اس اند پی گلوبال پلاتس نشان می دهد تحولات و قیمت متانول در بازار آسیا طی هفته گذشته با خاطر ضعف نیروهای ساختاری عرضه و تقاضا با افت محسوسی روبرو شده است. واکنش بازارها به این خبر که کنگره ملی خلق چین در نشست اخیر خود هیچ هدفی را برای رشد اقتصادی در سال 2020 تعیین نکرده، موجب افت تقاضا و قیمت متانول شده است.

قیمت پیشنهادی برای محموله های متانول در شرق چین در روز 22 می به 1530 یوان در هر تن رسیده که نسبت به 21 می 80 تا 85 یوان کاهش داشته است. قیمت متانول در بازار آتی بورس کالای ژنگ ژو نیز با 65 یوان کاهش به 1682 یوان در روز 22 می رسیده است.

تحولات بازار متانول آسیا در هفته ای که گذشت

یک پیشنهاد برای محموله متانول برای تحویل در ژوئن یا جولای نیز 165 دلار در هر تن سی اف آر چین بوده است . روز 21 ماه می نیز یک محموله 15 هزار تنی از خاورمیانه برای تحویل در نیمه دوم ژوئن به قیمت 170 دلار در هر تن سی اف آر چین نهایی شده است. 

فروشندگانی که فضایی برای ذخیره سازی تولیدات خود ندارند هفته هاست زیر فشار شدیدی برای فروش متانول قرار گرفته اند. تجار و بازرگانان پیش بینی می کنند که شرایط بازار متانول آسیا در نیمه دوم ژوئن بهتر خواهد شد چرا که تقاضا از سوی شرق چین رو به افزایش است.

عرضه و تقاضا در بازار کره جنوبی همچنان متعادل است و رشد تقاضا موجب شده تا بازار متانول در این کشور اوضاع بهتری داشته باشد. قیمت هر کیلوگرم متانول در بازار کره جنوبی بدون تغییر محسوسی نسبت به هفته قبل به 280 وون رسیده است.

منابع تجاری در جنوب شرق آسیا نیز بر این باورند که طرح دولت اندونزی برای تزریق 186 میلیون دلار برای حمایت از صنایع، موجب رشد تقاضای متانول خواهد شد. به نظر می رسد تقاضای متانول در اندونزی دو هفته پس از عید فطر با افزایش روبرو خواهد شد. 

قیمت متانول آسیا با 2 دلار کاهش در روز 22 می به 156 دلار در هر تن سی اف آر چین رسیده است.  قیمت متانول سی اف آر جنوب شرق آسیا نیز در روز 22 می با 4 دلار کاهش به 174 دلار در هر تن رسیده است.  قیمت متانول کره جنوبی نیز در روز 22 می به 193 دلار در هر تن رسیده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان