کاهش قیمت متانول در بازار آسیا در پی افزایش عرضه

کاهش قیمت متانول در بازار آسیا

تاثیر کرونا بر قیمت الکل


قیمت متانول در بازار آسیا روز جمعه 27 مارس در پی افزایش محموله های ورودی به منطقه با کاهش روبرو شده است. به گزارش اس اند پی گلوبال پلاتس، منابع تجاری اعلام کردند تصمیم روز سه شنبه هند برای اعلام قرنطینه 21 روزه که شامل مسدود شدن مرزهای داخلی و بین المللی است، موجب شده است تا تولیدکنندگان خاورمیانه محموله های خود را به بازار جنوب شرق آسیا کره جنوبی و تایوان سرازیر کنند.

در حالی که محموله های متانول خاورمیانه به شرق چین رسیده بود، تجار و بازرگانان فضایی را برای تخلیه این محموله ها نداشتند و برای فروش محموله های خود به شدت زیر فشار قرار گرفتند. قیمت متانول پیشنهادی ترینیداد برای نیمه دوم آوریل روز جمعه به 188 دلار سی اف آر چین رسید، این رقم روز پنجشنبه به 195 دلار رسیده بود. این در شرایطی است که فعالیت های تجاری و بازرگانی در جنوب شرق آسیا به خاطر شیوع ویروس کرونا و ضعف تقاضا در بخش پایین دستی به شدت محدود شده است.

کاهش قیمت متانول در بازار آسیا

علاوه بر این، تقاضای مالزی نیز به خاطر قرنطینه سراسری تا 14 آوریل به شدت کاهش یافته است. برخی محافل آگاه اواسط هفته گذشته از یک پیشنهاد 5 تا 10 هزار تنی این کالای اقتصادی در جنوب شرق آسیا با قیمت 220 دلار به ازای هر تن سی اف آر خبر داده اند ولی این قیمت روز جمعه با یک پیشنهاد رقابتی تر یعنی 215 دلار روبرو شده است.

منابع تجاری از افت احتمالی 10 درصدی تقاضا در کره جنوبی در مقایسه با فوریه خبر می دهند. این مساله فشار زیادی را بر قیمت متانول وارد کرده است. قیمت هر کیلوگرم متانول در کره جنوبی با 10 وون کاهش به 330 وون معادل 27 سنت در هر کیلوگرم رسیده است.

تجار کره ای می گویند پیشنهادات زیادی را از سوی عرضه کنندگان اروپایی و خاورمیانه دریافت کرده اند ولی سطح ذخایر داخلی همچنان بالا است. فعالیت های تجاری در تایوان نیز بسیار ضعیف و ناچیز است و روز پنجشنبه یک معامله برای محموله 5000 تنی به قیمت 200 دلار در هر تن سی اف آر نهایی شده است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان