کاهش قیمت اتیلن در بازار آسیا – 5 تا 10 دلار

کاهش قیمت اتیلن در بازار آسیا

اتیلن الکل


فعالان بازار از کاهش نسبی قیمت محموله های پیشنهادی اتیلن در بازار آسیا خبر می دهند. به گزارش اس اند پی گلوبال پلاتس، فعالان بازار فاش گفتند پیشنهاداتی را برای فروش محموله های 1000 تا 2000 تنی اتیلن در شمال شرق آسیا با قیمت 500 تا 520 دلار در هر تن برای تحویل در نیمه نخست آوریل مشاهده کرده اند. 

پایین بودن ظرفیت این محموله ها نشانگر افت شدید تقاضا در بازار کالای آسیا است. کاهش تقاضا در بخش پایین دستی صنعت اتیلن به خاطر شیوع ویروس کرونا و قرنطینه گسترده جنوب آسیا و جنوب شرق آسیا ، تاثیر زیادی بر تحولات اخیر داشته است. 

قرنطینه 21 روزه در هند بزرگترین وارد کننده کلرید پلی وینیل که یک پایین دستی مهم اتیلن به شمار می رود، تاثیر مهمی بر صادرکنندگان پی وی سی در شمال شرق آسیا خواهد  داشت.  قیمت اتیلن در بازار آسیا در معاملات روز جمعه 27 مارس با 10 دلار کاهش روبرو شده و در هفته ای که گذشت 50 دلار در هر تن کاهش داشته و به 540 دلار در هر تن سی اف آر شمال شرق آسیا رسیده است. 

قیمت سی اف آر جنوب شرق آسیا نیز با 5 دلار کاهش به 525 دلار در هر تن رسیده است. قیمت فوب کره جنوبی نیز با 50 دلار کاهش در هفته گذشته به 540 دلار در هر تن رسیده است. 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان