کاهش 200 یورویی قیمت اتیلن اروپا در ماه آوریل


منابع تجاری از کاهش چشمگیر قیمت محموله های اتیلن اروپا برای تحویل در ماه آوریل خبر می دهند به گزارش پلاتس، منابع آگاه اعلام کردند که قیمت نهایی و قراردادهای تحویل اتیلن به مشتریان اروپایی در ماه آوریل با 200 یورو کاهش نسبت به مارس به کمتر از 720 یورو در هر تن رسیده است.

بر اساس این گزارش ، عامل اصلی افت قیمت این کالای اقتصادی نسبت به ماه گذشته، کاهش بی سابقه قیمت بنزین سنگین در صنایع بالادستی در ماه مارس بوده است. از سوی دیگر شیوع ویروس کرونا نیز موجب افت شدید تقاضا در صنایع پایین دستی شده است. آخرین بار که قیمت اتیلن در بازار اروپا به این سطح رسیده بود مربوط به ژوئن 2009 میلادی است، یعنی زمانی که قیمت هر تن اتیلن به 705 دلار رسید.

کاهش 200 یورویی قیمت اتیلن اروپا در ماه آوریل

یک منبع آگاه در این باره گفت: این یک داستان پیچیده است. انتظار تقاضای چشمگیر در ماه آوریل را نداشته باشید، افت فعالیت های اقتصادی، عید پاک و نگرانی های تجاری تاثیر مهمی بر کاهش تقاضا خواهد داشت. در بازار بنزین سنگین نیز همچنان تقاضا از سوی مجتمع های تولید بنزین و محصولات پتروشیمی در ماه مارس با کاهش روبرو شده است. میانگین قیمت بنزین سنگین در ماه مارس با 46 درصد کاهش به 252 دلار رسیده است. این رقم 200 دلار کمتر از میانگین قیمت های فوریه است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان