هشدار بانک جهانی درباره کاهش رشد اقتصادی آسیا


بانک جهانی هشدار داده است که شیوع ویروس کرونا می تواند موجب کاهش شدید رشد اقتصادی کشورهای در حال توسعه در شرق آسیا و اقیانوسیه و همین طور چین شود. به گزارش رویترز، بانک جهانی در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که پیش بینی دقیق رشد اقتصادی آسیا و اقیانوسیه با توجه به تغییر سریع اوضاع و شرایط ، سخت و دشوار است ولی بر اساس سناریوی اصلی ، رشد اقتصادی منطقه امسال به کمتر از 2.1 درصد خواهد رسید و بر اساس بدترین سناریو رشد اقتصادی به منفی 0.5 درصد می رسد.

هشدار بانک جهانی درباره کاهش رشد اقتصادی آسیا

رشد اقتصادی کشورهای منطقه در سال 2019 به بیش از 5.8 درصد رسیده است. پیش بینی می شود رشد اقتصادی چین بر اساس سناریوی اصلی به 2.3 درصد و بر اساس بدترین سناریو به 0.1 درصد برسد. این رقم در سال 2019 به 6.1 درصد رسیده است. بانک جهانی افزود: کشورهای منطقه باید برای توسعه ظرفیت های بهداشت و سلامت سرمایه گذاری کنند. مهار ویروس کرونا می تواند کمک زیادی به رشد اقتصادی پایدار منطقه طی ماه های آینده داشته باشد.
بانک جهانی اعلام کرد: شوک مالی ناشی از ویروس کرونا می تواند تاثیر جدی بر فقر داشته باشد. بر اساس سناریوی اصلی، شیوع ویروس کرونا موجب خواهد شد تا تعداد افرادی که در سال 2020 از فقر اقتصادی نجات می یابند، 24 میلیون نفر کاهش یابد. اگر شرایط بدتر شود، حتی تعداد فقرا منطقه 11 میلیون نفر دیگر اضافه خواهد شد تعریف فقر بر اساس دیدگاه بانک جهانی درآمد کمتر از 5.50 دلار در روز است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهمشاورهبازده سبدمشتریان